არასამართლიანი და არაობიექტურია, სწორედ ამიტომ არაა საინტერესო ჩვენთვის — კობახიძე ჰარცელის განცხადებაზე
ქართული ოცნების თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძე აცხადებს, რომ საქართველოში ევროკავშირის ელჩის, კარლ ჰარცელის განცხადებები სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გაუქმებისა და ოპოზიციონერი დეპუტატებისთვის მანდატის შეწყვეტასთან დაკავშირებით სამართლიანი და ობიექტური არ არის, სწორედ ამიტომ მათთვის საინტერესო არაა.
"არცერთი მათგანი არ არის სამართლიანი და ობიექტური და სწორედ ამიტომ არ არის ამ გაგებით საინტერესო ჩვენთვის. ჩვენთვის საინტერესო იქნებოდა ნებისმიერი ობიექტური შეფასება, მათ შორის, კრიტიკული, მაგრამ სადაც არ არის სამართლიანობა და ობიექტურობა, იქ, ბუნებრივია, ნაკლებ ყურადღებას დავუთმობთ ასეთ განცხადებებს", — განაცხადა მან პალიტრანიუსის ეთერში.
დღეს საქართველოში ევროკავშირის ელჩმა, კარლ ჰარცელმა განაცხადა, რომ ოპოზიციონერი დეპუტატებისთვის მანდატის შეწყვეტა შესაძლოა, პოლიტიკური ინკლუზიურობისა და დემოკრატიული პლურალიზმის ხარჯზე მოხდა. მისი თქმით, ევროკავშირი კვლავ მოუწოდებს ხელისუფლებას და ოპოზიციას, რომ პარლამენტი მთავარი პოლიტიკური დებატებისა და წინსვლისთვის გამოიყენონ. ელჩმა ასევე აღნიშნა, რომ კვლავ ვერ ხედავს ინსპექტორის სამსახურის მოულოდნელად და ნაჩქარევად დაშლის ობიექტურ მიზეზებს.