არჩევნები 2016 — შედეგები ვიზუალურად

მეორე ტურის წინასწარი შედეგები
უკანასკნელი განახლება:
გაითვალისწინეთ, რომ ამ გვერდზე წარმოდგენილი შეფასებები — „გამარჯვებული“, „ლიდერი“ ან სხვა — ემყარება მიმდინარე მომენტში დათვლილი უბნებიდან მიღებულ მონაცემებს, ატარებს საილუსტრაციო ხასიათს და არ უნდა მიიღოთ, როგორც საბოლოო, ოფიციალური შედეგი.

საკონსტიტუციო უმრავლესობა

ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით,
ქართული ოცნება 115 დეპუტატით აგროვებს საკონსტიტუციო უმრავლესობას.

პროპორციული სიით დეპუტატი
+ მაჟორ. პირველ ტურში დეპუტატი
+ მაჟორ. მეორე ტურში დეპუტატი
საკონსტიტუციო უმრავლესობა113 დეპუტატი

საკონსტიტუციო უმრავლესობა ნიშნავს პარლამენტში კენჭისყრისას საჭირო ხმების მინიმალურ რაოდენობას (113 დეპუტატს) კონსტიტუციაში ცვლილებების შესატანად.

მაჟორიტარების განაწილება

პირველი ტურის შემდეგ, ყველაზე მეტი — 23 მაჟორიტარი (მაჟორიტართა 31.5%) პარლამენტში მოხვდა პარტიიდან ქართული ოცნება. სხვა პარტიას ან ბლოკს გამარჯვებული მაჟორიტარები არ ჰყოლია. პირველ ტურში მანდატს (ადგილს პარლამენტში) ღებულობს ის კანდიდატი, რომელიც საკუთარ ოლქში აგროვებს ხმების 50%-ზე მეტს.

1. 41 ქართული ოცნება 23 მაჟორიტარი 31.5%
  • ოლქი #3 ზაზა ხუციშვილი  /  ვაკე
  • ოლქი #4 მამუკა მდინარაძე  /  საბურთალო
  • ოლქი #5 ნინო გოგუაძე  /  საბურთალო
  • ოლქი #14 გიორგი ვოლსკი  /  ჩუღურეთი
  • ოლქი #25 ირაკლი შიოლაშვილი  /  სიღნაღი, დედოფლისწყარო 
  • ოლქი #31 სავალან მირზოევი  /  გარდაბანი
  • ოლქი #32 გოდერძი ჩანქსელიანი  /  თეთრიწყარო, გარდაბნის ნაწილი
  • ოლქი #33 გოგი მეშველიანი  /  ბოლნისი
  • ოლქი #34 კახაბერ ოქრიაშვილი  /  წალკა, დმანისი, ბოლნისის კაზრეთი
  • ოლქი #35 რუსლან გაჯიევი  /  მარნეული 
  • ოლქი #38 ზაქარია ქუცნაშვილი  /  დუშეთი, თიანეთი, ყაზბეგი
  • ოლქი #40 გიორგი თოთლაძე  /  ქარელი, გორის შინდისი, ვარიანი
  • ოლქი #45 გედევან ფოფხაძე  /  ბორჯომი, ასპინძა, ახალქალაქის 5 სოფელი
  • ოლქი #46 ენზელ მკოიანი  /  ნინოწმინდა, ახალქალაქი
  • ოლქი #50 ელგუჯა გოცირიძე  /  ტყიბული, თერჯოლის ნაწილი
  • ოლქი #53 პაატა კვიჟინაძე  /  საჩხერე 
  • ოლქი #54 გრიგოლ ლილუაშვილი  /  ვანი, ხონი
  • ოლქი #55 გრიგოლ მიქელაძე  /  სამტრედია
  • ოლქი #57 ცოტნე ზურაბიანი  /  წყალტუბო
  • ოლქი #58 გოჩა ენუქიძე  /  ამბროლაური, ონი, ცაგერი, ლენტეხი, მესტია
  • ოლქი #59 არჩილ თალაკვაძე  /  ოზურგეთი 
  • ოლქი #62 ოთარი დანელია  /  მარტვილი, აბაშა
  • ოლქი #73 ანზორ ბოლქვაძე  /  ხულო, შუახევი, ქედა

მეორე ტური გაიმართა 50 საარჩევნო ოლქში. ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით, ამ ტურში ყველაზე მეტმა — 48‑მა მაჟორიტარმა (მაჟორიტართა 96%) გაიმარჯვა პარტიიდან ქართული ოცნება.

1. 41 ქართული ოცნება 48 მაჟორიტარი 96%
  • ოლქი #2 ბიძინა გეგიძე  /  ვაკე
  • ოლქი #6 ლევან გოგიჩაიშვილი  /  საბურთალო
  • ოლქი #7 ბექა ოდიშარია  /  კრწანისი
  • ოლქი #8 ირაკლი აბუსერიძე  /  ისანი
  • ოლქი #9 დავით ჭიჭინაძე  /  ისანი
  • ოლქი #10 ბექა ნაცვლიშვილი  /  ისანი
  • ოლქი #11 გიორგი მოსიძე  /  სამგორი
  • ოლქი #12 მარიამ ჯაში  /  სამგორი
  • ოლქი #13 შოთა ხაბარელი  /  სამგორი
  • ოლქი #15 ზაზა პაპუაშვილი  /  დიდუბე
  • ოლქი #16 ივლიანე წულაია  /  დიდუბე
  • ოლქი #17 სოფიო კილაძე  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #18 მიხეილ ყაველაშვილი  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #19 ზაზა გაბუნია  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #20 კობა კობალაძე  /  გლდანი
  • ოლქი #21 ლევან კობიაშვილი  /  გლდანი
  • ოლქი #22 ლევანი კობერიძე  /  გლდანი
  • ოლქი #23 რომან მუჩიაშვილი  /  საგარეჯო
  • ოლქი #24 დავით სონღულაშვილი  /  გურჯაანი
  • ოლქი #26 გურამ მაჭარაშვილი  /  ლაგოდეხი, ყვარლის ნაწილი
  • ოლქი #27 ირაკლი სესიაშვილი  /  თელავი, ყვარლის ნაწილი
  • ოლქი #28 გელა სამხარაული  /  ახმეტა, თელავის მუნიციპალიტეტის ნაწილი
  • ოლქი #29 პაატა მხეიძე  /  რუსთავი 
  • ოლქი #30 გიორგი ბეგაძე  /  რუსთავი 
  • ოლქი #36 თამაზ ნავერიანი  /  მარნეული
  • ოლქი #37 დიმიტრი ხუნდაძე  /  მცხეთა 
  • ოლქი #39 ირაკლი მეზურნიშვილი  /  კასპი, გორის ქვახვრელი
  • ოლქი #41 იოსებ მაკრახიძე  /  ქალაქი გორი, ტინისხიდი, ბერბუკი
  • ოლქი #42 თენგიზი ხუბულური  /  გორის მუნიციპალიტეტი
  • ოლქი #44 გიორგი კოპაძე  /  ახალციხე, ადიგენი 
  • ოლქი #47 გენადი მარგველაშვილი  /  ქუთაისი
  • ოლქი #48 დიმიტრი მხეიძე  /  ქუთაისი
  • ოლქი #49 კობა ნარჩემაშვილი  /  ქუთაისი
  • ოლქი #51 კობა ლურსმანაშვილი  /  ხარაგაული, ბაღდათი, ზესტაფონის ნაწილი
  • ოლქი #52 შალვა კიკნაველიძე  /  ზესტაფონი
  • ოლქი #56 სულხან მახათაძე  /  ჭიათურა
  • ოლქი #60 ნინო წილოსანი  /  ლანჩხუთი, ჩოხატაური, ოზურგეთის 6 სოფელი
  • ოლქი #61 ირაკლი ხახუბია  /  ფოთი
  • ოლქი #63 ირაკლი ბერაია  /  სენაკი, აბაშის 3 სოფელი
  • ოლქი #64 ირაკლი ბერაია  /  ხობი, ზუგდიდის 7 სოფელი
  • ოლქი #65 მერაბი ქვარაია  /  ქალაქი ზუგდიდი
  • ოლქი #66 ედიშერ თოლორაია  /  ზუგდიდი
  • ოლქი #67 გოგა გულორდავა  /  წალენჯიხა, ჩხოროწყუ
  • ოლქი #68 ფატი ხალვაში  /  ბათუმი
  • ოლქი #69 ლევან ბეჟანიძე  /  ბათუმი
  • ოლქი #70 მუხრან ვახტანგაძე  /  ბათუმი
  • ოლქი #71 კობა ნაკაიძე  /  ქობულეთი
  • ოლქი #72 ილია ნაკაშიძე  /  ხელვაჩაური, ქედის 1 სოფელი 
2. 19 თოფაძე-მრეწველები, ჩვენი სამშობლო 1 მაჟორიტარი 2%
  • ოლქი #43 სიმონ ნოზაძე  /  ხაშური
3. 42 დამოუკიდებელი დეპუტატი 1 მაჟორიტარი 2%
  • ოლქი #1 სალომე ზურაბიშვილი  /  მთაწმინდა

ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით, ორივე ტურის შემდეგ, ჯამში ყველაზე მეტი — 71 მაჟორიტარი (მაჟორიტართა 97.3%) პარლამენტში მოხვდა პარტიიდან ქართული ოცნება.

შედეგად, ჯამში 115 დეპუტატით, ქართული ოცნება აყალიბებს საკონსტიტუციო უმრავლესობას, რაც მათ საკონსტიტუციო ცვლილებების განხორციელების საშუალებას აძლევს.

1. 41 ქართული ოცნება 71 მაჟორიტარი 97.3%
  • ოლქი #2 ბიძინა გეგიძე  /  ვაკე
  • ოლქი #3 ზაზა ხუციშვილი  /  ვაკე
  • ოლქი #4 მამუკა მდინარაძე  /  საბურთალო
  • ოლქი #5 ნინო გოგუაძე  /  საბურთალო
  • ოლქი #6 ლევან გოგიჩაიშვილი  /  საბურთალო
  • ოლქი #7 ბექა ოდიშარია  /  კრწანისი
  • ოლქი #8 ირაკლი აბუსერიძე  /  ისანი
  • ოლქი #9 დავით ჭიჭინაძე  /  ისანი
  • ოლქი #10 ბექა ნაცვლიშვილი  /  ისანი
  • ოლქი #11 გიორგი მოსიძე  /  სამგორი
  • ოლქი #12 მარიამ ჯაში  /  სამგორი
  • ოლქი #13 შოთა ხაბარელი  /  სამგორი
  • ოლქი #14 გიორგი ვოლსკი  /  ჩუღურეთი
  • ოლქი #15 ზაზა პაპუაშვილი  /  დიდუბე
  • ოლქი #16 ივლიანე წულაია  /  დიდუბე
  • ოლქი #17 სოფიო კილაძე  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #18 მიხეილ ყაველაშვილი  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #19 ზაზა გაბუნია  /  ნაძალადევი
  • ოლქი #20 კობა კობალაძე  /  გლდანი
  • ოლქი #21 ლევან კობიაშვილი  /  გლდანი
  • ოლქი #22 ლევანი კობერიძე  /  გლდანი
  • ოლქი #23 რომან მუჩიაშვილი  /  საგარეჯო
  • ოლქი #24 დავით სონღულაშვილი  /  გურჯაანი
  • ოლქი #25 ირაკლი შიოლაშვილი  /  სიღნაღი, დედოფლისწყარო 
  • ოლქი #26 გურამ მაჭარაშვილი  /  ლაგოდეხი, ყვარლის ნაწილი
  • ოლქი #27 ირაკლი სესიაშვილი  /  თელავი, ყვარლის ნაწილი
  • ოლქი #28 გელა სამხარაული  /  ახმეტა, თელავის მუნიციპალიტეტის ნაწილი
  • ოლქი #29 პაატა მხეიძე  /  რუსთავი 
  • ოლქი #30 გიორგი ბეგაძე  /  რუსთავი 
  • ოლქი #31 სავალან მირზოევი  /  გარდაბანი
  • ოლქი #32 გოდერძი ჩანქსელიანი  /  თეთრიწყარო, გარდაბნის ნაწილი
  • ოლქი #33 გოგი მეშველიანი  /  ბოლნისი
  • ოლქი #34 კახაბერ ოქრიაშვილი  /  წალკა, დმანისი, ბოლნისის კაზრეთი
  • ოლქი #35 რუსლან გაჯიევი  /  მარნეული 
  • ოლქი #36 თამაზ ნავერიანი  /  მარნეული
  • ოლქი #37 დიმიტრი ხუნდაძე  /  მცხეთა 
  • ოლქი #38 ზაქარია ქუცნაშვილი  /  დუშეთი, თიანეთი, ყაზბეგი
  • ოლქი #39 ირაკლი მეზურნიშვილი  /  კასპი, გორის ქვახვრელი
  • ოლქი #40 გიორგი თოთლაძე  /  ქარელი, გორის შინდისი, ვარიანი
  • ოლქი #41 იოსებ მაკრახიძე  /  ქალაქი გორი, ტინისხიდი, ბერბუკი
  • ოლქი #42 თენგიზი ხუბულური  /  გორის მუნიციპალიტეტი
  • ოლქი #44 გიორგი კოპაძე  /  ახალციხე, ადიგენი 
  • ოლქი #45 გედევან ფოფხაძე  /  ბორჯომი, ასპინძა, ახალქალაქის 5 სოფელი
  • ოლქი #46 ენზელ მკოიანი  /  ნინოწმინდა, ახალქალაქი
  • ოლქი #47 გენადი მარგველაშვილი  /  ქუთაისი
  • ოლქი #48 დიმიტრი მხეიძე  /  ქუთაისი
  • ოლქი #49 კობა ნარჩემაშვილი  /  ქუთაისი
  • ოლქი #50 ელგუჯა გოცირიძე  /  ტყიბული, თერჯოლის ნაწილი
  • ოლქი #51 კობა ლურსმანაშვილი  /  ხარაგაული, ბაღდათი, ზესტაფონის ნაწილი
  • ოლქი #52 შალვა კიკნაველიძე  /  ზესტაფონი
  • ოლქი #53 პაატა კვიჟინაძე  /  საჩხერე 
  • ოლქი #54 გრიგოლ ლილუაშვილი  /  ვანი, ხონი
  • ოლქი #55 გრიგოლ მიქელაძე  /  სამტრედია
  • ოლქი #56 სულხან მახათაძე  /  ჭიათურა
  • ოლქი #57 ცოტნე ზურაბიანი  /  წყალტუბო
  • ოლქი #58 გოჩა ენუქიძე  /  ამბროლაური, ონი, ცაგერი, ლენტეხი, მესტია
  • ოლქი #59 არჩილ თალაკვაძე  /  ოზურგეთი 
  • ოლქი #60 ნინო წილოსანი  /  ლანჩხუთი, ჩოხატაური, ოზურგეთის 6 სოფელი
  • ოლქი #61 ირაკლი ხახუბია  /  ფოთი
  • ოლქი #62 ოთარი დანელია  /  მარტვილი, აბაშა
  • ოლქი #63 ირაკლი ბერაია  /  სენაკი, აბაშის 3 სოფელი
  • ოლქი #64 ირაკლი ბერაია  /  ხობი, ზუგდიდის 7 სოფელი
  • ოლქი #65 მერაბი ქვარაია  /  ქალაქი ზუგდიდი
  • ოლქი #66 ედიშერ თოლორაია  /  ზუგდიდი
  • ოლქი #67 გოგა გულორდავა  /  წალენჯიხა, ჩხოროწყუ
  • ოლქი #68 ფატი ხალვაში  /  ბათუმი
  • ოლქი #69 ლევან ბეჟანიძე  /  ბათუმი
  • ოლქი #70 მუხრან ვახტანგაძე  /  ბათუმი
  • ოლქი #71 კობა ნაკაიძე  /  ქობულეთი
  • ოლქი #72 ილია ნაკაშიძე  /  ხელვაჩაური, ქედის 1 სოფელი 
  • ოლქი #73 ანზორ ბოლქვაძე  /  ხულო, შუახევი, ქედა
2. 19 თოფაძე-მრეწველები, ჩვენი სამშობლო 1 მაჟორიტარი 1.4%
  • ოლქი #43 სიმონ ნოზაძე  /  ხაშური
3. 42 დამოუკიდებელი დეპუტატი 1 მაჟორიტარი 1.4%
  • ოლქი #1 სალომე ზურაბიშვილი  /  მთაწმინდა

პარლამენტის დაკომპლექტება

ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით, ორივე ტურის შემდეგ, ჯამში, პროპორციული და მაჟორიტარული მანდატების უმეტესობა — 115 მანდატი, მიიღო პარტიამ ქართული ოცნება.

ამ შედეგით, ქართული ოცნება აყალიბებს საკონსტიტუციო უმრავლესობას, რაც მათ საკონსტიტუციო ცვლილებების განხორციელების საშუალებას აძლევს.

2016 წლის მოწვევის პარლამენტი

პარლამენტის ინტერაქტიული სქემის სანახავად, გთხოვთ ესტუმროთ ამ გვერდს კომპიუტერიდან ან ტაბლეტიდან:
On.ge/elections/2016/results

მანდატების ჯამური სტატისტიკა

1. 41 ქართული ოცნება 76.7% 115 მანდატი
  • 1. გიორგი კვირიკაშვილი  —  ნომერი 1 პროპორციულ სიაში
  • 2. კახა კალაძე  —  ნომერი 2 პროპორციულ სიაში
  • 3. ირაკლი კობახიძე  —  ნომერი 3 პროპორციულ სიაში
  • 4. თამარი ჩუგოშვილი  —  ნომერი 4 პროპორციულ სიაში
  • 5. გიორგი გახარია  —  ნომერი 5 პროპორციულ სიაში
  • 6. აკაკი ზოიძე  —  ნომერი 6 პროპორციულ სიაში
  • 7. თამარ ხულორდავა  —  ნომერი 7 პროპორციულ სიაში
  • 8. რომან კაკულია  —  ნომერი 8 პროპორციულ სიაში
  • 9. სოფიო ქაცარავა  —  ნომერი 9 პროპორციულ სიაში
  • 10. ირინე ფრუიძე  —  ნომერი 10 პროპორციულ სიაში
  • 11. კახაბერ კუჭავა  —  ნომერი 11 პროპორციულ სიაში
  • 12. მანანა კობახიძე  —  ნომერი 12 პროპორციულ სიაში
  • 13. ეკა ბესელია  —  ნომერი 13 პროპორციულ სიაში
  • 14. ზვიად კვაჭანტირაძე  —  ნომერი 14 პროპორციულ სიაში
  • 15. ზვიადი ძიძიგური  —  ნომერი 15 პროპორციულ სიაში
  • 16. გია ჟორჟოლიანი  —  ნომერი 16 პროპორციულ სიაში
  • 17. გიორგი გაჩეჩილაძე  —  ნომერი 17 პროპორციულ სიაში
  • 18. ირაკლი კოვზანაძე  —  ნომერი 18 პროპორციულ სიაში
  • 19. რუსლან პოღოსიანი  —  ნომერი 19 პროპორციულ სიაში
  • 20. მახირ დარზიევი  —  ნომერი 20 პროპორციულ სიაში
  • 21. არჩილ ხაბაძე  —  ნომერი 21 პროპორციულ სიაში
  • 22. ლერი ხაბელოვი  —  ნომერი 22 პროპორციულ სიაში
  • 23. სამველ მანუკიან  —  ნომერი 23 პროპორციულ სიაში
  • 24. ვიქტორ ჯაფარიძე  —  ნომერი 24 პროპორციულ სიაში
  • 25. ალექსანდრე ქანთარია  —  ნომერი 25 პროპორციულ სიაში
  • 26. ისკო დასენი  —  ნომერი 26 პროპორციულ სიაში
  • 27. დიმიტრი სამხარაძე  —  ნომერი 27 პროპორციულ სიაში
  • 28. ვანო ზარდიაშვილი  —  ნომერი 28 პროპორციულ სიაში
  • 29. შოთა შალელაშვილი  —  ნომერი 29 პროპორციულ სიაში
  • 30. ერეკლე ტრიპოლსკი  —  ნომერი 30 პროპორციულ სიაში
  • 31. მირიანი წიკლაური  —  ნომერი 31 პროპორციულ სიაში
  • 32. გიორგი კახიანი  —  ნომერი 32 პროპორციულ სიაში
  • 33. რევაზ არველაძე  —  ნომერი 33 პროპორციულ სიაში
  • 34. დიმიტრი ცქიტიშვილი  —  ნომერი 34 პროპორციულ სიაში
  • 35. გიგა ბუკია  —  ნომერი 35 პროპორციულ სიაში
  • 36. თეიმურაზ კოხრეიძე  —  ნომერი 36 პროპორციულ სიაში
  • 37. თეიმურაზ ჭკუასელი  —  ნომერი 37 პროპორციულ სიაში
  • 38. სვეტლანა კუდბა  —  ნომერი 38 პროპორციულ სიაში
  • 39. რატი იონათამიშვილი  —  ნომერი 39 პროპორციულ სიაში
  • 40. ოთარ ჩრდილელი  —  ნომერი 41 პროპორციულ სიაში
  • 41. ალექსანდრე ერქვანია  —  ნომერი 42 პროპორციულ სიაში
  • 42. ენძელა მაჭავარიანი  —  ნომერი 43 პროპორციულ სიაში
  • 43. გია ბენაშვილი  —  ნომერი 44 პროპორციულ სიაში
  • 44. კარლო კოპალიანი  —  ნომერი 45 პროპორციულ სიაში
  • 1. ბიძინა გეგიძე  —  #2 ოლქის მაჟორიტარი / ვაკე
  • 2. ზაზა ხუციშვილი  —  #3 ოლქის მაჟორიტარი / ვაკე
  • 3. მამუკა მდინარაძე  —  #4 ოლქის მაჟორიტარი / საბურთალო
  • 4. ნინო გოგუაძე  —  #5 ოლქის მაჟორიტარი / საბურთალო
  • 5. ლევან გოგიჩაიშვილი  —  #6 ოლქის მაჟორიტარი / საბურთალო
  • 6. ბექა ოდიშარია  —  #7 ოლქის მაჟორიტარი / კრწანისი
  • 7. ირაკლი აბუსერიძე  —  #8 ოლქის მაჟორიტარი / ისანი
  • 8. დავით ჭიჭინაძე  —  #9 ოლქის მაჟორიტარი / ისანი
  • 9. ბექა ნაცვლიშვილი  —  #10 ოლქის მაჟორიტარი / ისანი
  • 10. გიორგი მოსიძე  —  #11 ოლქის მაჟორიტარი / სამგორი
  • 11. მარიამ ჯაში  —  #12 ოლქის მაჟორიტარი / სამგორი
  • 12. შოთა ხაბარელი  —  #13 ოლქის მაჟორიტარი / სამგორი
  • 13. გიორგი ვოლსკი  —  #14 ოლქის მაჟორიტარი / ჩუღურეთი
  • 14. ზაზა პაპუაშვილი  —  #15 ოლქის მაჟორიტარი / დიდუბე
  • 15. ივლიანე წულაია  —  #16 ოლქის მაჟორიტარი / დიდუბე
  • 16. სოფიო კილაძე  —  #17 ოლქის მაჟორიტარი / ნაძალადევი
  • 17. მიხეილ ყაველაშვილი  —  #18 ოლქის მაჟორიტარი / ნაძალადევი
  • 18. ზაზა გაბუნია  —  #19 ოლქის მაჟორიტარი / ნაძალადევი
  • 19. კობა კობალაძე  —  #20 ოლქის მაჟორიტარი / გლდანი
  • 20. ლევან კობიაშვილი  —  #21 ოლქის მაჟორიტარი / გლდანი
  • 21. ლევანი კობერიძე  —  #22 ოლქის მაჟორიტარი / გლდანი
  • 22. რომან მუჩიაშვილი  —  #23 ოლქის მაჟორიტარი / საგარეჯო
  • 23. დავით სონღულაშვილი  —  #24 ოლქის მაჟორიტარი / გურჯაანი
  • 24. ირაკლი შიოლაშვილი  —  #25 ოლქის მაჟორიტარი / სიღნაღი, დედოფლისწყარო 
  • 25. გურამ მაჭარაშვილი  —  #26 ოლქის მაჟორიტარი / ლაგოდეხი, ყვარლის ნაწილი
  • 26. ირაკლი სესიაშვილი  —  #27 ოლქის მაჟორიტარი / თელავი, ყვარლის ნაწილი
  • 27. გელა სამხარაული  —  #28 ოლქის მაჟორიტარი / ახმეტა, თელავის მუნიციპალიტეტის ნაწილი
  • 28. პაატა მხეიძე  —  #29 ოლქის მაჟორიტარი / რუსთავი 
  • 29. გიორგი ბეგაძე  —  #30 ოლქის მაჟორიტარი / რუსთავი 
  • 30. სავალან მირზოევი  —  #31 ოლქის მაჟორიტარი / გარდაბანი
  • 31. გოდერძი ჩანქსელიანი  —  #32 ოლქის მაჟორიტარი / თეთრიწყარო, გარდაბნის ნაწილი
  • 32. გოგი მეშველიანი  —  #33 ოლქის მაჟორიტარი / ბოლნისი
  • 33. კახაბერ ოქრიაშვილი  —  #34 ოლქის მაჟორიტარი / წალკა, დმანისი, ბოლნისის კაზრეთი
  • 34. რუსლან გაჯიევი  —  #35 ოლქის მაჟორიტარი / მარნეული 
  • 35. თამაზ ნავერიანი  —  #36 ოლქის მაჟორიტარი / მარნეული
  • 36. დიმიტრი ხუნდაძე  —  #37 ოლქის მაჟორიტარი / მცხეთა 
  • 37. ზაქარია ქუცნაშვილი  —  #38 ოლქის მაჟორიტარი / დუშეთი, თიანეთი, ყაზბეგი
  • 38. ირაკლი მეზურნიშვილი  —  #39 ოლქის მაჟორიტარი / კასპი, გორის ქვახვრელი
  • 39. გიორგი თოთლაძე  —  #40 ოლქის მაჟორიტარი / ქარელი, გორის შინდისი, ვარიანი
  • 40. იოსებ მაკრახიძე  —  #41 ოლქის მაჟორიტარი / ქალაქი გორი, ტინისხიდი, ბერბუკი
  • 41. თენგიზი ხუბულური  —  #42 ოლქის მაჟორიტარი / გორის მუნიციპალიტეტი
  • 42. გიორგი კოპაძე  —  #44 ოლქის მაჟორიტარი / ახალციხე, ადიგენი 
  • 43. გედევან ფოფხაძე  —  #45 ოლქის მაჟორიტარი / ბორჯომი, ასპინძა, ახალქალაქის 5 სოფელი
  • 44. ენზელ მკოიანი  —  #46 ოლქის მაჟორიტარი / ნინოწმინდა, ახალქალაქი
  • 45. გენადი მარგველაშვილი  —  #47 ოლქის მაჟორიტარი / ქუთაისი
  • 46. დიმიტრი მხეიძე  —  #48 ოლქის მაჟორიტარი / ქუთაისი
  • 47. კობა ნარჩემაშვილი  —  #49 ოლქის მაჟორიტარი / ქუთაისი
  • 48. ელგუჯა გოცირიძე  —  #50 ოლქის მაჟორიტარი / ტყიბული, თერჯოლის ნაწილი
  • 49. კობა ლურსმანაშვილი  —  #51 ოლქის მაჟორიტარი / ხარაგაული, ბაღდათი, ზესტაფონის ნაწილი
  • 50. შალვა კიკნაველიძე  —  #52 ოლქის მაჟორიტარი / ზესტაფონი
  • 51. პაატა კვიჟინაძე  —  #53 ოლქის მაჟორიტარი / საჩხერე 
  • 52. გრიგოლ ლილუაშვილი  —  #54 ოლქის მაჟორიტარი / ვანი, ხონი
  • 53. გრიგოლ მიქელაძე  —  #55 ოლქის მაჟორიტარი / სამტრედია
  • 54. სულხან მახათაძე  —  #56 ოლქის მაჟორიტარი / ჭიათურა
  • 55. ცოტნე ზურაბიანი  —  #57 ოლქის მაჟორიტარი / წყალტუბო
  • 56. გოჩა ენუქიძე  —  #58 ოლქის მაჟორიტარი / ამბროლაური, ონი, ცაგერი, ლენტეხი, მესტია
  • 57. არჩილ თალაკვაძე  —  #59 ოლქის მაჟორიტარი / ოზურგეთი 
  • 58. ნინო წილოსანი  —  #60 ოლქის მაჟორიტარი / ლანჩხუთი, ჩოხატაური, ოზურგეთის 6 სოფელი
  • 59. ირაკლი ხახუბია  —  #61 ოლქის მაჟორიტარი / ფოთი
  • 60. ოთარი დანელია  —  #62 ოლქის მაჟორიტარი / მარტვილი, აბაშა
  • 61. ირაკლი ბერაია  —  #63 ოლქის მაჟორიტარი / სენაკი, აბაშის 3 სოფელი
  • 62. ირაკლი ბერაია  —  #64 ოლქის მაჟორიტარი / ხობი, ზუგდიდის 7 სოფელი
  • 63. მერაბი ქვარაია  —  #65 ოლქის მაჟორიტარი / ქალაქი ზუგდიდი
  • 64. ედიშერ თოლორაია  —  #66 ოლქის მაჟორიტარი / ზუგდიდი
  • 65. გოგა გულორდავა  —  #67 ოლქის მაჟორიტარი / წალენჯიხა, ჩხოროწყუ
  • 66. ფატი ხალვაში  —  #68 ოლქის მაჟორიტარი / ბათუმი
  • 67. ლევან ბეჟანიძე  —  #69 ოლქის მაჟორიტარი / ბათუმი
  • 68. მუხრან ვახტანგაძე  —  #70 ოლქის მაჟორიტარი / ბათუმი
  • 69. კობა ნაკაიძე  —  #71 ოლქის მაჟორიტარი / ქობულეთი
  • 70. ილია ნაკაშიძე  —  #72 ოლქის მაჟორიტარი / ხელვაჩაური, ქედის 1 სოფელი 
  • 71. ანზორ ბოლქვაძე  —  #73 ოლქის მაჟორიტარი / ხულო, შუახევი, ქედა
2. 5 ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 18% 27 მანდატი
  • 1. დავით ბაქრაძე  —  ნომერი 1 პროპორციულ სიაში
  • 2. სანდრა ელისაბედ რულოვს  —  ნომერი 2 პროპორციულ სიაში
  • 3. ელენე ხოშტარია  —  ნომერი 3 პროპორციულ სიაში
  • 4. რომან გოცირიძე  —  ნომერი 4 პროპორციულ სიაში
  • 5. ნიკანორი მელია  —  ნომერი 5 პროპორციულ სიაში
  • 6. გიორგი ტუღუში  —  ნომერი 6 პროპორციულ სიაში
  • 7. ოთარი კახიძე  —  ნომერი 7 პროპორციულ სიაში
  • 8. სალომე სამადაშვილი  —  ნომერი 8 პროპორციულ სიაში
  • 9. ირაკლი აბესაძე  —  ნომერი 9 პროპორციულ სიაში
  • 10. სერგი კაპანაძე  —  ნომერი 10 პროპორციულ სიაში
  • 11. სერგო რატიანი  —  ნომერი 11 პროპორციულ სიაში
  • 12. გიორგი კანდელაკი  —  ნომერი 12 პროპორციულ სიაში
  • 13. ლელა ქებურია  —  ნომერი 13 პროპორციულ სიაში
  • 14. აკაკი ბობოხიძე  —  ნომერი 14 პროპორციულ სიაში
  • 15. გიორგი ბოკერია  —  ნომერი 15 პროპორციულ სიაში
  • 16. კობა ნაყოფია  —  ნომერი 16 პროპორციულ სიაში
  • 17. ირმა ნადირაშვილი  —  ნომერი 17 პროპორციულ სიაში
  • 18. მამუკა ჩიქოვანი  —  ნომერი 18 პროპორციულ სიაში
  • 19. თინათინ ბოკუჩავა  —  ნომერი 19 პროპორციულ სიაში
  • 20. რამაზ ნიკოლაიშვილი  —  ნომერი 20 პროპორციულ სიაში
  • 21. ზურაბ ჭიაბერაშვილი  —  ნომერი 21 პროპორციულ სიაში
  • 22. ლაშა დამენია  —  ნომერი 22 პროპორციულ სიაში
  • 23. ხათუნა გოგორიშვილი  —  ნომერი 23 პროპორციულ სიაში
  • 24. თენგიზ გუნავა  —  ნომერი 24 პროპორციულ სიაში
  • 25. ზაზა კედელაშვილი  —  ნომერი 25 პროპორციულ სიაში
  • 26. აზერ სულეიმანოვი  —  ნომერი 26 პროპორციულ სიაში
  • 27. გიორგი წერეთელი  —  ნომერი 27 პროპორციულ სიაში
3. 8 პატრიოტთა ალიანსი 4% 6 მანდატი
  • 1. ირმა ინაშვილი  —  ნომერი 1 პროპორციულ სიაში
  • 2. ადა მარშანია  —  ნომერი 2 პროპორციულ სიაში
  • 3. ნატო ჩხეიძე  —  ნომერი 3 პროპორციულ სიაში
  • 4. გიორგი ლომია  —  ნომერი 4 პროპორციულ სიაში
  • 5. გელა მიქაძე  —  ნომერი 5 პროპორციულ სიაში
  • 6. ემზარ კვიციანი  —  ნომერი 6 პროპორციულ სიაში
4. 19 თოფაძე-მრეწველები, ჩვენი სამშობლო 0.7% 1 მანდატი
  • 1. სიმონ ნოზაძე  —  #43 ოლქის მაჟორიტარი / ხაშური
5. - დამოუკიდებელი დეპუტატები 0.7% 1 მანდატი
  • 1. სალომე ზურაბიშვილი  —  #1 ოლქის მაჟორიტარი / მთაწმინდა

გაითვალისწინეთ: მანდატების განაწილება ითვლება ავტომატურად, საქართველოს საარჩევნო კოდექსის შესაბამისად. თუმცა, ეს არ წარმოადგენს ოფიციალურ სიას.

პირველი და მეორე ტურების შედარება

ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით, მეორე ტურის 50 ოლქიდან 48‑ში გაიმარჯვეს პირველი ტურის ლიდერებმა, ხოლო 2 ოლქში გამარჯვებულად დაფიქსირდნენ კანდიდატები, ვინც პირველ ტურში მეორე ადგილზე იყვნენ გასულები. (სიაში აღნიშნულია მწვანე ისრით.)

ყველაზე მცირე სხვაობით იმარჯვებს კანდიდატი დიმიტრი ხუნდაძე ბლოკიდან ქართული ოცნება. იგი #37 ოლქში (მცხეთა ) მეორე ადგილზე გასულს 44 ხმით უგებს.

ოლქი #1: მთაწმინდა 1-ლი ტური მე-2 ტური
42 სალომე ზურაბიშვილი გამარჯვებული დამოუკიდებელი კანდიდატი 1-ლი 44.42% მე-2 67.58%
5 ნიკოლოზი რურუა ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 26.92% მე-2 32.42%
კანდიდატი იგებს 5 911 ხმით
ოლქი #2: ვაკე 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ბიძინა გეგიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 48.94% მე-2 75.52%
5 ელენე ხოშტარია ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 22.25% მე-2 24.48%
კანდიდატი იგებს 8 597 ხმით
ოლქი #6: საბურთალო 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ლევან გოგიჩაიშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 46.89% მე-2 79.27%
5 სევდია უგრეხელიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 17.2% მე-2 20.73%
კანდიდატი იგებს 9 372 ხმით
ოლქი #7: კრწანისი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ბექა ოდიშარია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 48.24% მე-2 72.9%
5 ირაკლი აბესაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 28.92% მე-2 27.1%
კანდიდატი იგებს 7 855 ხმით
ოლქი #8: ისანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი აბუსერიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 42.51% მე-2 75%
5 გიორგი ონიანი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.53% მე-2 25%
კანდიდატი იგებს 6 351 ხმით
ოლქი #9: ისანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 დავით ჭიჭინაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 48.13% მე-2 74.61%
5 ბესიკი კვიციანი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 27.37% მე-2 25.39%
კანდიდატი იგებს 5 884 ხმით
ოლქი #10: ისანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ბექა ნაცვლიშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.3% მე-2 73.6%
5 ზაზა კედელაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 26.78% მე-2 26.4%
კანდიდატი იგებს 6 155 ხმით
ოლქი #11: სამგორი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გიორგი მოსიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.43% მე-2 73.36%
5 ირაკლი ნადირაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.1% მე-2 26.64%
კანდიდატი იგებს 6 227 ხმით
ოლქი #12: სამგორი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 მარიამ ჯაში გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 42.58% მე-2 70.4%
5 დათო ჟღენტი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 27.79% მე-2 29.6%
კანდიდატი იგებს 4 871 ხმით
ოლქი #13: სამგორი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 შოთა ხაბარელი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.28% მე-2 75.93%
5 გიორგი ხახნელიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 25.52% მე-2 24.07%
კანდიდატი იგებს 6 199 ხმით
ოლქი #15: დიდუბე 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ზაზა პაპუაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.03% მე-2 76.06%
5 დავით ნაფეტვარიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 19.85% მე-2 23.94%
კანდიდატი იგებს 7 316 ხმით
ოლქი #16: დიდუბე 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ივლიანე წულაია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.17% მე-2 76.7%
5 ირაკლი დვალი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 20.89% მე-2 23.3%
კანდიდატი იგებს 7 781 ხმით
ოლქი #17: ნაძალადევი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 სოფიო კილაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 44.84% მე-2 77.53%
5 მურმან თხელიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 19.84% მე-2 22.47%
კანდიდატი იგებს 7 482 ხმით
ოლქი #18: ნაძალადევი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 მიხეილ ყაველაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.13% მე-2 73.16%
5 მამუკა გუგეშაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 25.39% მე-2 26.84%
კანდიდატი იგებს 6 547 ხმით
ოლქი #19: ნაძალადევი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ზაზა გაბუნია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.98% მე-2 70.99%
5 ლერი დემეტრაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 26.21% მე-2 29.01%
კანდიდატი იგებს 5 640 ხმით
ოლქი #20: გლდანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 კობა კობალაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 40.31% მე-2 71.68%
5 ალექსანდრე ჩაფიჩაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.56% მე-2 28.32%
კანდიდატი იგებს 5 451 ხმით
ოლქი #21: გლდანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ლევან კობიაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 49.29% მე-2 69.75%
5 სერგო რატიანი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 30.43% მე-2 30.25%
კანდიდატი იგებს 5 213 ხმით
ოლქი #22: გლდანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ლევანი კობერიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 44.75% მე-2 73.04%
5 გიორგი ბარამიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 25.61% მე-2 26.96%
კანდიდატი იგებს 6 145 ხმით
ოლქი #23: საგარეჯო 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 რომან მუჩიაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 46.79% მე-2 79.18%
5 ზურაბ ჭიაბერაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.88% მე-2 20.82%
კანდიდატი იგებს 9 222 ხმით
ოლქი #24: გურჯაანი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 დავით სონღულაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 43.91% მე-2 78.54%
5 გიორგი ღვინიაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 32.45% მე-2 21.46%
კანდიდატი იგებს 15 215 ხმით
ოლქი #26: ლაგოდეხი, ყვარლის ნაწილი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გურამ მაჭარაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 37.08% მე-2 75.57%
5 გურამი კაკალაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 23.58% მე-2 24.43%
კანდიდატი იგებს 11 762 ხმით
ოლქი #27: თელავი, ყვარლის ნაწილი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი სესიაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 41.62% მე-2 69.46%
5 გიორგი ბოტკოველი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 35.39% მე-2 30.54%
კანდიდატი იგებს 9 992 ხმით
ოლქი #28: ახმეტა, თელავის მუნიციპალიტეტის ნაწილი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გელა სამხარაული გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.23% მე-2 73.83%
5 შაქრო ტერტერაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 32.32% მე-2 26.17%
კანდიდატი იგებს 11 033 ხმით
ოლქი #29: რუსთავი  1-ლი ტური მე-2 ტური
41 პაატა მხეიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 44.98% მე-2 72.25%
5 მამუკა ჩიქოვანი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 31.95% მე-2 27.75%
კანდიდატი იგებს 8 794 ხმით
ოლქი #30: რუსთავი  1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გიორგი ბეგაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 46.79% მე-2 67.57%
5 დავით კირკიტაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 34.02% მე-2 32.43%
კანდიდატი იგებს 6 736 ხმით
ოლქი #36: მარნეული 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 თამაზ ნავერიანი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 43.41% მე-2 72.15%
5 აკმამედ იმამკულიევი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 47.91% მე-2 27.85%
კანდიდატი იგებს 10 137 ხმით
ოლქი #37: მცხეთა  1-ლი ტური მე-2 ტური
41 დიმიტრი ხუნდაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 41.23% მე-2 50.08%
42 ცეზარი ჩოჩელი დამოუკიდებელი კანდიდატი 1-ლი 39.75% მე-2 49.92%
კანდიდატი იგებს 44 ხმით
ოლქი #39: კასპი, გორის ქვახვრელი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი მეზურნიშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.65% მე-2 75.92%
5 ნუგზარი ნონიაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 22.89% მე-2 24.08%
კანდიდატი იგებს 8 392 ხმით
ოლქი #41: ქალაქი გორი, ტინისხიდი, ბერბუკი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 იოსებ მაკრახიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 33.69% მე-2 84.96%
27 ირაკლი ალასანია თავისუფალი დემოკრატები 1-ლი 19.38% მე-2 15.04%
კანდიდატი იგებს 7 390 ხმით
ოლქი #42: გორის მუნიციპალიტეტი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 თენგიზი ხუბულური გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 41.77% მე-2 73.93%
5 ბადრი ბასიშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.88% მე-2 26.07%
კანდიდატი იგებს 8 809 ხმით
ოლქი #43: ხაშური 1-ლი ტური მე-2 ტური
19 სიმონ ნოზაძე გამარჯვებული თოფაძე-მრეწველები, ჩვენი სამშობლო 1-ლი 31.96% მე-2 61.55%
41 ვალერი გელაშვილი ქართული ოცნება 1-ლი 20.11% მე-2 38.45%
კანდიდატი იგებს 4 657 ხმით
ოლქი #44: ახალციხე, ადიგენი  1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გიორგი კოპაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 39.65% მე-2 69.83%
5 ვაჟა ჩიტაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 44.07% მე-2 30.17%
კანდიდატი იგებს 11 041 ხმით
ოლქი #47: ქუთაისი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გენადი მარგველაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 40.77% მე-2 69.25%
5 გიორგი თევდორაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 29.45% მე-2 30.75%
კანდიდატი იგებს 6 290 ხმით
ოლქი #48: ქუთაისი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 დიმიტრი მხეიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.88% მე-2 75.28%
5 აკაკი ბობოხიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 27.4% მე-2 24.72%
კანდიდატი იგებს 7 876 ხმით
ოლქი #49: ქუთაისი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 კობა ნარჩემაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 40.04% მე-2 67.33%
5 გიორგი წერეთელი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 37.6% მე-2 32.67%
კანდიდატი იგებს 6 080 ხმით
ოლქი #51: ხარაგაული, ბაღდათი, ზესტაფონის ნაწილი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 კობა ლურსმანაშვილი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.08% მე-2 72.81%
5 გიორგი რობაქიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 26.48% მე-2 27.19%
კანდიდატი იგებს 10 693 ხმით
ოლქი #52: ზესტაფონი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 შალვა კიკნაველიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 43.86% მე-2 78.63%
5 ბეჟან ბუცხრიკიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 28.08% მე-2 21.37%
კანდიდატი იგებს 11 402 ხმით
ოლქი #56: ჭიათურა 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 სულხან მახათაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 34.33% მე-2 63.94%
27 თეიმურაზ გაფრინდაშვილი თავისუფალი დემოკრატები 1-ლი 19.1% მე-2 36.06%
კანდიდატი იგებს 5 085 ხმით
ოლქი #60: ლანჩხუთი, ჩოხატაური, ოზურგეთის 6 სოფელი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ნინო წილოსანი გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.04% მე-2 74.76%
43 აკაკი ჩხაიძე დამოუკიდებელი კანდიდატი 1-ლი 27.43% მე-2 25.24%
კანდიდატი იგებს 12 734 ხმით
ოლქი #61: ფოთი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი ხახუბია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 48.46% მე-2 75.53%
5 ბექა ბასილაია ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 25.71% მე-2 24.47%
კანდიდატი იგებს 10 761 ხმით
ოლქი #63: სენაკი, აბაშის 3 სოფელი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი ბერაია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 45.65% მე-2 75.3%
5 კობა ნაყოფია ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 30.66% მე-2 24.7%
კანდიდატი იგებს 9 410 ხმით
ოლქი #64: ხობი, ზუგდიდის 7 სოფელი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ირაკლი ბერაია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 39.24% მე-2 70.72%
5 მამუკა ჭოხონელიძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 31.17% მე-2 29.28%
კანდიდატი იგებს 8 515 ხმით
ოლქი #65: ქალაქი ზუგდიდი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 მერაბი ქვარაია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 38.05% მე-2 70.17%
5 ლევან კონჯარია ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 31.13% მე-2 29.83%
კანდიდატი იგებს 5 389 ხმით
ოლქი #66: ზუგდიდი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ედიშერ თოლორაია გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 47.37% მე-2 71.09%
5 სანდრა ელისაბედ რულოვს ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 45.71% მე-2 28.91%
კანდიდატი იგებს 8 085 ხმით
ოლქი #67: წალენჯიხა, ჩხოროწყუ 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 გოგა გულორდავა გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 43.26% მე-2 68.56%
5 ლევან ქარდავა ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 32.87% მე-2 31.44%
კანდიდატი იგებს 8 379 ხმით
ოლქი #68: ბათუმი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ფატი ხალვაში გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 41.2% მე-2 68.18%
5 მირდატ ქამადაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 32.81% მე-2 31.82%
კანდიდატი იგებს 6 431 ხმით
ოლქი #69: ბათუმი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ლევან ბეჟანიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 39.49% მე-2 69.22%
5 გიორგი კირთაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 27.87% მე-2 30.78%
კანდიდატი იგებს 5 876 ხმით
ოლქი #70: ბათუმი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 მუხრან ვახტანგაძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 43.91% მე-2 71.28%
5 თეიმურაზ დუმბაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 29.94% მე-2 28.72%
კანდიდატი იგებს 7 133 ხმით
ოლქი #71: ქობულეთი 1-ლი ტური მე-2 ტური
41 კობა ნაკაიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 40.46% მე-2 71.32%
5 ჯანსუღ ჯინჭარაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 24.35% მე-2 28.68%
კანდიდატი იგებს 8 449 ხმით
ოლქი #72: ხელვაჩაური, ქედის 1 სოფელი  1-ლი ტური მე-2 ტური
41 ილია ნაკაშიძე გამარჯვებული ქართული ოცნება 1-ლი 42.62% მე-2 72.15%
5 მიშა ბოლქვაძე ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 1-ლი 28.73% მე-2 27.85%
კანდიდატი იგებს 8 015 ხმით

შედეგები ოლქების მიხედვით

პირველ ტურში, პროპორციული სისტემით 73-დან 71 ოლქში ლიდერობდა პარტია ქართული ოცნება, ხოლო მომდევნო ადგილზე მოხვდა ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა — 2 ოლქით. რუკაზე ოლქის ფერი შეესაბამება ლიდერ საარჩევნო სუბიექტს. დიდი ქალაქების ოლქების სანახავად, დააჭირეთ თბილისს, ბათუმს ან ქუთაისს.

ამ მომენტისთვის არსებული წინასწარი მონაცემებით, მეორე ტურში ყველაზე მეტმა (48‑მა) მაჟორიტარმა გაიმარჯვა პარტიიდან ქართული ოცნება. რუკაზე ოლქის ფერი შეესაბამება ლიდერ საარჩევნო სუბიექტს. დიდი ქალაქების ოლქების სანახავად, დააჭირეთ თბილისს, ბათუმს ან ქუთაისს.

ასე გამოიყურება საარჩევნო რუკა პირველი და მეორე ტურების შემდეგ. მაჟორიტარულ რუკაზე ნაჩვენებია ოლქები საბოლოო გამარჯვებულის მიხედვით, რომელიც გამოვლინდა მეორე ან პირველივე ტურში. ოლქის ფერი შეესაბამება ლიდერ საარჩევნო სუბიექტს. დიდი ქალაქების ოლქების სანახავად, დააჭირეთ თბილისს, ბათუმს ან ქუთაისს.

ოლქების რუკის სანახავად, გთხოვთ ესტუმროთ ამ გვერდს კომპიუტერიდან ან ტაბლეტიდან:
On.ge/elections/2016/results