შემოთავაზებებზე უარს ვამბობ, რათა ჟურნალის ყდაზე მოხვედრის შანსი სხვას მივცე — ჯიჯი ჰადიდი
ჯიჯი ჰადიდი თანამედროვეობის ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული და გავლენიანი მოდელია, რომლის კარიერაც უამრავ ჩვენებას, რეკლამას, მოდის ჟურნალების ყდასა თუ სხვა პროექტებს ითვლის. გავლენიანი ბრენდების უმნიშვნელოვანესსა და შეუცვლელ სახეს, რომელსაც ინსტაგრამზე 72 მილიონი გამომწეი ჰყავს, შემოთავაზებები არასდროს აკლია. მაგალითად, 2018 წელს ჯიჯი ვოგის გარეკანზე 35-ეჯერ მოხვდა.
ცოტა ხნის წინ ჯიჯი გამოცემა InStyle-ის გარეკანზე გამოჩნდა. ვრცელ ინტერვიუში სხვა თემებზე საუბრის გარდა, ისიც გაგვიმხილა, რომ ზოგიერთი ჟურნალის გარეკანზე გამოჩენაზე უარს ამბობს და არც ამ გადაწყვეტილების მიზეზი დაუმალავს:
"ზოგიერთ ჟურნალს შემოთავაზებაზე უარს ვეუბნები, რადგან მირჩევნია, ყდაზე მოხვედრის შესაძლებლობა სხვა გოგოს მივცე. არაა აუცილებელი, ერთსა და იმავე ჟურნალის ყდაზე რამდენჯერმე მოვხვდე, რადგან ამით სხვამ შესაძლოა წარმატებას მიაღწიოს", — განმარტავს ჯიჯი.
მართლაც, ჯიჯის კარიერა მხოლოდ პოდიუმებზე გამოსვლითა და კამპანიებში მონაწილეობით არ შემოიფარგლება. მაგალითად, მალე ჯიჯის ნეტფლიქსის რეალითი შოუს, სახელად Next in Fashion-ის თანაწამყვანად ვიხილავთ.
"უკვე ჩემი კარიერის იმ ეტაპზე ვარ, როცა მხოლოდ ტანსაცმლის გაყიდვის მიზნით არ ვმუშაობ. ახლა საკუთარ თავს ხშირად ვუსვამ კითხვას: არის რამე, რაც ჯერ არ მიცდია?" — ამბობს ჯიჯი.