რუსთავის ციხესთან დაპირისპირებაა, დააკავეს ერთი პირი
რუსთავის ციხესთან, სადაც ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მხარდამჭერები არიან შეკრებილები, ხმაური და დაპირისპირებაა. როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროში On.ge-ს განუცხადეს, დაპირისპირების დროს დააკავეს ერთი პირი.
როგორც შსს-ს წარმომადგენელმა განაცხადა, აქტივისტები პენიტენციური დაწესებულების შენობაზე წარწერების "თავისუფლება მიშას" გაკეთებას ცდილობდნენ, რა დროსაც ერთი ადამიანი დააკავეს.
მიხეილ სააკაშვილი პირველ ოქტომბერს დააკავეს. 27 სექტემბერს ექსპრეზიდენტმა სააკაშვილმა ფეისბუქზე გამოაქვეყნა ბილეთების ფოტო, რომლის მიხედვითაც ქვეყანაში 2 ოქტომბერს, ხმის მიცემის პროცედურის დასრულების შემდეგ უნდა დაბრუნებულიყო. მმართველ გუნდში ამბობდნენ, რომ ის სიტყვას ისევ უღალატებდა და ჩამოსვლას ვერ გაბედავდა, მაგრამ თუ მაინც გაბედავდა, აეროპორტშივე დააკავებდნენ. თუმცა, არჩევნების წინა დღეს, პირველ ოქტომბერს, სააკაშვილმა დაპოსტა, რომ საქართველოში იმყოფებოდა. რამდენიმე საათში მან ორი ვიდეოც გაავრცელა, რომელშიც ამბობდა, რომ ბათუმშია და აქტიურად აპირებს ბრძოლას.