ძალადობრივ კონტრაქციაზე ნაცემი ოპერატორის გარდაცვალებაზე შსს-მ გამოძიება დაიწყო
TV პირველის ოპერატორის, ალექსანდრე ლაშქარავას, გარდაცვალებაზე შსს-მ გამოძიება დაიწყო. უწყების ინფორმაციით, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.
განცხადებაში ასევე ნათქვამია, რომ დაინიშნება შესაბამისი სასამართლო-სამედიცინო ექსპეტიზა. ოჯახი აცხადებს, რომ მათი წინააღმდეგობის მიუხედავად, ცხედარი ექსპერტიზაზე უკვე გადაასვენეს.
"მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისი პრაიდის წინააღმდეგ გამართული აქციის გაშუქების დროს, ინგოროყვას ქუჩაზე მდებარე ორგანიზაცია სირცხვილიას ოფისში, ტელეკომპანია TV პირველის ჟურნალისტსა და ოპერატორს, ალექსანდრე ლაშქარავას სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს.
ჟურნალისტის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის, ჯგუფური ძალადობის ფაქტებზე გამოძიება მიმდინარეობს და დაკავებულია 4 პირი", — აცხადებენ შსს-ში.