კითხვები რჩება და იმედია, ორგანიზაციის წარმომადგენელები ამომწურავ პასუხებს გასცემენ — ლომჯარია
ფოტო: სახალხო დამცველი / FB
სახალხო დამცველი, ნინო ლომჯარია იმედს გამოთქვამს, რომ პარალელურ დათვლასთან დაკავშირებით ISFED-ის წარმომადგენლები ამომწურავ პასუხს გასცემენ. როგორც ის აღნიშნავს, ISFED ბრენდია, რომელიც ნდობას იწვევს და ამიტომაა ამ ფაქტით ამდენი იმედგაცრუებული ადამიანი.
სახალხო დამცველი ყურადღებას ამახვილებს, რომ ამ არჩევნებზე შემაჯამებელი ოქმების დიდ ნაწილში მნიშვნელოვანი დისბალანსები იყო, დაფიქსირდა ჩაყრები, ე.წ. კარუსელები. ამ შემთხვევებთან დაკავშირებით დაიწერა ასობით საჩივარი, თუმცა, საარჩევნო ადმინისტრაციამ/სასამართლოებმა არ ჩათვალეს საჭიროდ განეხილათ, ემსჯელათ, გაეხსნათ და გადაეთვალათ უბნების მასალები.
"არჩევნების დღეს იდენტიფიცირებულ პრობლემებს ღია, გამჭვირვალე და სამართლიანი განხილვები რომ მოჰყოლოდა, დღეს ჩვენი დემოკრატია სულ სხვა დონეზე იქნებოდა! მძიმეა ფიქრი იმაზე, სად ვართ ახლა ან რამდენი წლით დავიხიეთ უკან, რამდენი წელი დავკარგეთ, სანამ იმას მივაღწევთ, რაც აქვე იყო და შესაძლებელი იყო", — აცხადებს ლომჯარია.