სარკაზმის დრო არაა, უფრო იმპერატიული რიტორიკაა საჭირო — ლომჯარია ტიკარაძეზე
სახალხო დამცველის, ნინო ლომჯარიას განცხადებით, ჯანდაცვის მინისტრის, ეკატერინე ტიკარაძის დღევანდელი განცხადება, რომ საქართველო განსაკუთრებულია და სწორედ ამის გამო გვაქვს ორი მწვანე პასპორტი, შესაძლოა, სარკაზმია, თუმცა ხელისუფლებისგან უფრო იმპერატიული რიტორიკაა საჭირო.
"ჯანდაცვის მინისტრის განცხადება, დიდი ალბათობით, სარკაზმი იყო, თუმცა ამისი დრო არ არის. უფრო იმპერატიული რიტორიკაა საჭირო ხელისუფლებისგან და სავალდებულო ვაქცინაციაა შემოსაღები იმ ასაკობრივი ჯგუფებისა და კატეგორიის პირებისთვის, რაც ცივილიზებულ სამყაროში უკვე დამკვიდრებული პრაქტიკაა", — წერს ლომჯარია.
ომბუდსმენის თქმით, უნდა გავიზიაროთ საერთაშორისო პრაქტიკა და არ შეიძლება, რომ ტანჯვისთვის გავწიროთ უფროსი თაობა და ექიმები. ის აცხადებს, რომ პოლიტიკური მიზანშეწონილობა მეცნიერულ არგუმენტებს არ უნდა წონიდეს, რადგან ეს "გაუგონარი ბოროტებაა".
დღეს ეკატერინე ტიკარაძემ განაცხადა, რომ საქართველო განსაკუთრებულია და სწორედ ამის გამო გვაქვს ორი მწვანე პასპორტი. მანვე აღნიშნა, რომ უვადოდ მწვანე სტატუსი არ არის ცუდი გადაწყვეტილება.