კადრულობენ ყველაფერს, ისეთ ტყუილებს, თითქოს მე-9 ცაზე ვარ, რომ სააკაშვილი ციხეშია — მელია
ფოტო: გვანცა სეთურიძე / On.ge
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას განცხადებით, ქართულ ოცნებას ნერვიულობის საფუძველი აქვს, რის გამოც ისეთ "ტყუილებსაც კადრულობს", თითქოს საქართველოს ექსპრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი მან დააჭერინა.
"კადრულობენ ყველაფერს, ისეთ ტყუილებს მაგალითად, თითქოს მე დავაჭერინე მიხეილ სააკაშვილი, თითქოს ჩემსა და მიხეილ სააკაშვილს შორის არის კონფლიქტი, თითქოს მე მე-9 ცაზე ვარ, რომ მიხეილ სააკაშვილი არის ციხეში და ამ ყველაფერს აკეთებენ მძიმე მდგომარეობაში მყოფები და ნუ, რა ვქნა ახლა, ჩემი ბრალი არ არის ის, რომ ქართული ოცნება არის ისეთი, როგორიც არის", — ამბობს მელია TV პირველთან.
მანამდე პრემიერმინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა თქვა, რომ მიხეილ სააკაშვილის დაკავება ყველაზე მეტად ნიკა მელიას უხარია.
საქართველოს ექსპრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი პირველ ოქტომბერს დააკავეს. მანამდე, ექსპრეზიდენტი აქტიურად აცხადებდა, რომ გეგმავდა საქართველოში დაბრუნებას. 27 სექტემბერს მან თვითმფრინავის ბილეთი გაავრცელა, რომლის მიხედვითაც 2 ოქტომბერს, თვითმმართველობის არჩევნების დღეს უნდა ჩამოფრენილიყო. პირველი ოქტომბრის დილით, სააკაშვილმა ფეისბუქგვერდზე პოსტი გამოაქვეყნა, რომელმაც შექმნა ვარაუდი, რომ შესაძლოა, ის უკვე საქართველოში ყოფილიყო. ამასთან, მან გაავრცელა ორი ვიდეო, სადაც ამბობდა, რომ ბათუმში იყო, ფონად კი ქალაქის ხედი ჩანდა.
მიხეილ სააკაშვილს დაკავების დღესვე შეხვდა სახალხო დამცველი, ნინო ლომჯარია, რომელმაც ექსპრეზიდენტის მონახულების შემდეგ განაცხადა, რომ სააკაშვილი შიმშილობას იწყებდა. 7 ოქტომბერს პატრიარქის მდივანი, მამა მიქაელ ბოტკოველი რუსთავის მე–12 სასჯელაღსრულებით დაწესებულებაში სააკაშვილთან შესახვედრად მივიდა. საპატრიარქოში განაცხადეს, რომ ბოტკოველმა სააკაშვილს პატრიარქის მოკითხვა გადასცა და სთხოვეს, შეეწყვიტა შიმშილობა. ციხიდან გამოსვლის შემდეგ პატრიარქის მდივანმა განაცხადა, რომ ექსპრეზიდენტი შიმშილობის შეწყვეტას არ აპირებს.