რაღაც ანომალიური ქმედებებია ზოგადად. მუდმივად ყურადღების ცენტრში ყოფნა არის საგანგებო მიზანი, ეგ ერთი. მიხეილ სააკაშვილის ფაქტორის არდავიწყება — ეგ მეორე მიზანია და გარკვეულწილად, აქვს ამას ნიშანი იმისა, რომ პარლამენტიდან გასვლის მოთხოვნა არ იყოს აქტუალური თემა, რადგან პარლამენტის წევრის შიმშილობა, რასაკვირველია, მართლაც საყურადღებოა და პიარულად საკმაოდ გაყიდვადია, თუ კი აი, ამ თემასაც მიაქცევს ყურადღებას ის კომპანია, რომელიც სპეციალურად ჰყავთ დაქირავებული სააკაშვილის თემის გასაცხელებლად.
განაცხადა ქართული ოცნების წევრმა, გია ვოლსკიმ ნაციონალური მოძრაობის მოშიმშილე დეპუტატების შესახებ. 15 დეკემბერს, ექსპრეზიდენტის სამკურნალოდ უცხოეთში გადაყვანის მოთხოვნით, ენმ-ის დეპუტატებმა, ანი წითლიძემ, აბდულ ისმაილოვმა და დავით კირკიტაძემ პარლამენტში შიმშილობა დაიწყეს. მოშიმშილეებს დღეს ენმ-ის წევრი, თემურ ჯანაშიაც შეუერთდა.