გამყრელიძეს სურს შევთანხმდეთ, რომ ღარიბაშვილის საქციელი არ იყოს "საჯილდაო ქვა პოლიტიკოსებს შორის"
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელი, ამირან გამყრელიძე საქართველოს პრემიერმინისტრის მიერ ხალხმრავლობაში გამართულ ქეიფზე ამბობს, რომ ღარიბაშვილის საქციელი არ იყოს "საჯილდაო ქვა პოლიტიკოსებს შორის". ქვეყნის მთავარი ეპიდემიოლოგი ამბობს, რომ ეს საკითხი ზეპოლიტიკური უნდა იყოს.
"ძალიან გთხოვთ სულ ყველას კიდევ ერთხელ. მე დღეს ვთქვი, რომ პოლიტიკაში არ ვერევი, რომ დღეს ეს საკითხი იყოს ზეპოლიტიკური. არ იყოს დადანაშაულება. ჩვენ უნდა შევთანხმდეთ, რომ ეს საჯილდაო ქვა დღეს არ უნდა იყოს პოლიტიკოსებს შორის... ამაზე ერთმანეთის ქირქილი არ გვინდა. ერთმანეთს ვასწავლოთ, თუ მე რამეს ვერ ვაკეთებთ, — განაცხადა გამყრელიძემ TV პირველთან.
რამდენიმე დღის წინ, თავად ამირან გამყრელიძე მოუწოდებდა საზოგადოებას, რომ ქეიფის ნაცვლად, წასულიყვნენ და აცრილიყვნენ. თუმცა, პრემიერს ეს რეკომენდაცია არ შეუსრულებია და ქეიფის მომენტისთვის აუცრელი იყო.