იცით, არც მაინტერესებს ოპოზიცია დაზარალდა თუ არა ამ პროცესში — ზალკალიანი
საგარეო საქმეთა მინისტრის, დავით ზალკალიანის განცხადებით, მას "არ აინტერესებს" მოლაპარაკებების პროცესში დაზარალდა თუ არა ოპოზიცია. ასე უპასუხა მან იმედის ეთერში ჟურნალისტის კითხვას: "ვინ უფრო დაზარალდა გუშინდელი დღით და უშედეგო მოლაპარაკებებით დასავლეთის თვალში — ხელისუფლება, ოპოზიცია თუ ზოგადად, ქვეყანა?"
"იცით, მე არც მაინტერესებს ახლა ოპოზიცია დაზარალდა თუ არა ამ პროცესში. საზოგადოებამ, მე ვფიქრობ, ძალიან კარგად დაინახა, ვინ იყო კონსტრუქციული, ვინ მიდიოდა პრინციპულად ყველა იმ საკითხის შეთანხმებაზე და ვინ გამოდიოდა ულტიმატუმებით და წინაპირობით. რა თქმა უნდა, ქვეყანა ზიანდება, რა თქმა უნდა, ზიანდება ჩვენი ევროპული და ევროატლანტიკური მისწრაფება. სწორედ ამაშია არსებული მოცემულობის ყველაზე მძიმე მდგომარეობა, ოპოზიცია არაფერს არ აკეთებს იმისთვის, რომ ამ ხელოვნურად შექმნილი სიტუაციიდან გამოიყვანოს ქვეყანა, მაშინ, როდესაც ამდენი უსერიოზულესი გამოწვევაა ქვეყნის წინაშე", — თქვა მან.