ვახტანგოვმა მაუწყებლის დირექტორობიდან კანდიდატურა მოხსნა და მხარი ბერძენიშვილს დაუჭირა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პირველი არხი
საზოგადოებრივი მაუწყებლის დირექტორობის კანდიდატმა, ალექსანდრე ვახტანგოვმა კანდიდატურა მოხსნა მას შემდეგ, რაც საბჭოს წევრებს მაუწყებელთან დაკავშირებით საკუთარი ზოგადი ხედვა გააცნო. გამოსვლის ბოლოს მან მხარი სხვა კანდიდატს, თინათინ ბერძენიშვილს დაუჭირა.
"ძალიან კარგი გოგოა, ალბათ, იმას აირჩევთ. ჩემთან არის ნამუშევარი, ვიცნობ და ნამდვილად ჭკვიანი და კარგი გოგოა", — განაცხადა ვახტანგოვმა.
მან საუბრის დასაწყისში აღნიშნა ისიც, რომ დღევანდელ შეხვედრაზე მოსვლას არ აპირებდა, რადგნ პირველი ტურის შემდეგ შეექმნა წარმოდგენა, რომ საბჭო უკვე ჩამოყალიბებული იყო, ვის აირჩევდა ამ პოზიციაზე. მისივე თქმით, გასაუბრებაზე მისვლა მაინც გადაწყვიტა, ხოლო საუბრის დასასრულს კანდიდატურა მოხსნა.
გენერალურ დირექტორს თანამდებობაზე ნიშნავს სამეურვეო საბჭო ღია კონკურსის წესით, 6 წლის ვადით. ამასთან, საზოგადოებრივი მაუწყებლის დირექტორის ხელფასი 4 ათასი ლარიდან 10 ათას ლარამდე გაიზრდება. გადაწყვეტილება თანამდებობრივი სარგოს გაზრდაზე სამეურვეო საბჭომ ერთხმად დაამტკიცა.