თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახს შსს-ს მიერ გავრცელებული ინფორმაციის არ სჯერა
თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახს არ სჯერა შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებული ინფორმაციის, რომელიც თვითმკვლელობაზე მიანიშნებს. ადვოკატის განცხადებით, საგამოძიებო სტრუქტურებს გადაწყვეტილი აქვთ, საქმე არ გამოიძიონ და ხელს აფარებენ გარდაცვლილის მიერ ინფორმაციის ფლობას და მკვლელობას.
"თვითმკვლელობის იქით, ესენი არაფერს გამოიძიებენ", — აღნიშნა მან.
მიხეილ რამიშვილმა თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახთან ერთად განცხადება მთავარ პროკურატურასთან გააკეთა, სადაც პროკურორს მიმართა, რომ "თუ მორალური, ზნეობრივი, ადამიანური მარცველი დარჩენილი აქვთ, მიიღონ გადაწყვეტილება"
"აქ დგას შვილმკვდარი ოჯახი. მე მივმართავ ყველას, ვისაც ადამიანობა გააჩნია, ნუ მივიღებთ ამას როგორც ჩვეულებრივ ფაქტს. ულამაზესი გოგო გაწირეს, მოკლეს და გამოვიჩინოთ სიწმინდე და დავუდგეთ შვიმკვდარ დედას გვერდით", — თქვა მან.
ოჯახი და ადვოკატი გამოძიებაში ფედერალური ბიუროს ჩართვას ითხოვს და შსს-ს ნდობას არ უცხადებს. მეტიც, მათი განცხადებით, ისინი ამ საქმის გამოძიებას არ აპირებენ და სურთ საზოგადოებას თვითმკვლელობის ვერსია დააჯერონ.
განცხადება გააკეთა გარდაცვლილი თამარ ბაჩალიაშვილის დედამაც. ის შსს-ს მატყუარებს უწოდებს. თეონა თამაზაშვილის თქმით, დღეინად შიმშილობას იწყებს.