ოკუპირებული აფხაზეთიდან ზუგდიდში გადმოყვანილ ქალს კორონავირუსი დაუდასტურდა. ამის შესახებ TV პირველის ეთერში, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულმა ალექსანდრე მოწერელიამ განაცხადა.
"ეს ქალბატონი ჩამობრძანდა მოსკოვიდან ადლერში შემდეგ ის ავტომობილით გადაადგილდა საბერიოში და საბერიოდან ფახულანში გამოიყვანა სისწრაფოს ბრიგადამ. საქართველოს ტერიტორიაზე ყველა კონტაქტი დადგენილია", — აღნიშნა ალექსანდრე მოწერელიამ.
55 წლის ქალი კორონავირუსის სიმპტომებით ზუგდიდში გუშინ, 30 მარტს გადმოიყვანეს.
ბოლო მონაცემებით, საქართველოში ინფიცირების 103 შემთხვევა დასტურდება, მათგან 20 გამოჯანმრთელებულია. ბოლო მონაცემებით, კარანტინის რეჟიმში 5 114 ადამიანი იმყოფება სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ - 263.
დღეს, 30 მარტს პრემიერ-მინისტრმა, გიორგი გახარიამ თქვა, რომ საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში ზომები მნიშვნელოვნად გამკაცრდება. მან აღნიშნა რომ, "ფაქტობრივად კარანტინს" აცხადებენ, რომელიც ხვალ, 31 მარტის 8 საათიდან ამოქმედდება და ასევე "ფაქტობრივ კომენდანტის საათს" ითვალისწინებს.