სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას, სამედიცინო სექტორიდან 1 პირი დაინფიცირდა.
ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, გიორგი გახარიამ განაცხადა.
"დღეს პირველი შემთხვევაა, როდესაც გვაქვს სამი შემთხვევა, რომლის წარმომადგენელსაც ვერ ვადგენთ. როდესაც მსგავსი შემთხვევა იყო მარნეულში, მარნეული და ბოლნისი გამოცხადდა საკარანტინო ზონად. დღეს ჩვენ გვაქვს სამი ასეთი შემთხვევა და სამწუხაროდ, ამასთან ერთად გვაქვს ერთი შემთხვევა, როდესაც სამედიცინო სექტორის თანამშრომელი არის ინფიცირებული. ეს გვაძლევს, სხვა მოცემულობებთან ერთად, შემდგომი ნაბიჯების გამკაცრების საშუალებას", — განაცხადა გახარიამ.
- 21 საათიდან დილის 6 საათამდე იკრძალება როგორც ქვეითად, ასევე, პირადი ტრანსპორტით ან ტაქსით გადააადგილება. თუმცა, მათ ვინც სადღეღამისო დაწესებულებებში მუშობს, მისცემენ სპეციალურ საშვს, რომლის მისაღებადაც უნდა დარეკოთ მთავრობის ცხელ ხაზზე — 144;
საქართველოში კორონავირუსისგან 18 პაციენტი გამოჯანმრთელდა. კარანტინის რეჟიმშია 4 978, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ — 266.