ვივამედის არცერთი ექიმი თვითონ დამოუკიდებლად გადაწყვეტილებას არ იღებს, ეს არის ციხის საავადმყოფო, რომელიც აკეთებს იმას, რასაც უბრძანებს პენიტენციური სისტემა. პენიტენციური სისტემაც არ არის აქ დამოუკიდებელი, ისინი აკეთებენ იმას, რასაც უბრძანებს ივანიშვილი. თურმე ბოლო უკანასკნელ სამ დღეს მან დაიწყო ისევ თვითდაზიანება, უკვე გასაგები იყო, რომ უპირებენ, დააბრუნონ ციხეში და ვუთხარი კიდევაც ჩემ შვილს.
ასე გამოეხმაურა გიული ალასანია ვივამედის განცხადებას, სადაც ნათქვამია, რომ შესაძლოა, მიმართონ პენიტენციურ სამსახურს, რათა შეაფასოს პაციენტ სააკაშვილის კლინიკაში დაყოვნების მიზანშეწონილობა.
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1938 ნახვა
4. ლაშა პაპაშვილის ფერმა "ყვარლის ბაგა", რომლის რძესაც "სოფლის ნობათი", "სანტე" და "აგროჰაბი" ყიდულობს — ძროხას ქათმის ნაკელს აჭმევდა1351 ნახვა
5. თენგიზ შარმანაშვილი: შემოჭრა ჩრდილოეთიდან [რუსეთიდან] მოხდა იმის გამო, რომ როკის გვირაბთან სამხედროებს თავისი ამოცანა არ შეასრულებინეს1347 ნახვა