კალაძის თქმით, "თუ საჭიროა", სუს-მა დიპლომატებსაც უნდა მოუსმინოს
თბილისის მერი, კახა კალაძე ჟურნალისტის კითხვას, უნდა მოუსმინოს თუ არა სსახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა, მათ შორის დიპლომატებს, კალაძე პასუხობს, რომ "თუ ასე არის საჭირო — კი".
"უშიშროების სამსახური არის იმისთვის, რომ ქვეყანაში დაიცვას უსაფრთხოება, მოუსმინოს იმას, ვისზეც მოსასმენია, კანონის ფარგლებში. ყველა ქვეყანაში ეს ასე ხდება, ჩემო მეგობრებო, შესაბამისად, ჩვენი სამსახურიც უნდა იყოს ყოველთვის მოწოდების სიმაღლეზე, აუცილებლად უნდა მოუსმინონ ვისაც სჭირდება და მოსასმენია, რა თქმა უნდა, ყველაფერი კანონის ფარგლებში", — განაცხადა კალაძემ.
ჩანაწერების მიხედვით, უსმენენ და უთვალთვალებენ ელჩებსა და საელჩოების თანამშრომლებსაც. ფაილებში დაარქივებულია ევროკავშირის ელჩისა და მისი თანამშრომლის საუბარი. თავდაპირველად, ელჩი თანამშრომელს პროტოპრესვიტერ გიორგი ზვიადაძის ნომერს სთხოვს, შემდეგ კი მიმდინარე საკითხებზე თავის პოზიციას აფიქსირებს.
გაიგეთ მეტი ფარულ ჩანაწერებზე:
- პედოფილია, პირადი ცხოვრების დეტალები და კავშირები რუსეთთან — რა წერია გავრცელებულ ფაილებში, ნაწილი I
- მიყურადება ელჩებზე, აქტივისტებზე, NGO-ებზე, სასულიერო პირებზე და პატრიარქის არჩევნების მოლოდინი — რა წერია ფაილებში, ნაწილი II