ჯაფარიძის თქმით, ფაილების ავთენტურობის დადგენისთანავე ლილუაშვილი და ღარიბაშვილი უნდა გადადგნენ
ფოტო: გვანცა სეთურიძე / On.ge
ლელოს ლიდერის, ბადრი ჯაფარიძის განცხადებით, გავრცელებული ფაილების ავთენტურობის დადგენისთანავე უნდა გადადგნენ, როგორც სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის, ასევე, მთავრობის ხელმძღვანელები. ამის შესახებ მან ჟურნალისტებთან ისაუბრა.
"დამოუკიდებელი მართლმსაჯულების პირობებში, რა თქმა უნდა, ეს უკვე კარგა ხნის გამოძიებული იქნებოდა. რა თქმა უნდა, ფაილების ავთენტურობის დადგენისთანავე უნდა გადადგეს სუს-ს უფროსი და მთავრობის ხელმძღვანელი. მე მინდა შეგახსენოთ, რომ აშშ-ს პრეზიდენტი გადადგა, როდესაც უკანონო მოსმენები იქნა დადგენილი, შესაბამისად, როდესაც უკანონო მოსმენები ხორციელდება ქვეყანაში ამაზე პასუხისმგებლობა უნდა აიღოს მთავრობის ხელმძღვანელმა. ასე ხდება დემოკრატიულ სახელმწიფოებში და რა თქმა უნდა, იმ კონკრეტული სამსახურის უფროსმა, რომლის მეშვეობითაც ხორციელდებოდა ეს უკანონო მოსმენები და მიყურადება", — განაცხადა მან.