სააკაშვილი: მივმართავ სერგეენკოს, ხუნდაძეს, ექიმ დეპუტატებს — მინახულეთ არა როგორც პოლიტიკოსი, არამედ პაციენტი
ექსპრეზიდენტი დავით სერგეენკოს, დიმიტრი ხუნდაძესა და სხვა ექიმ დეპუტატებს, "ვისაც ჰიპოკრატეს ფიცი აქვს დადებული" მისი მონახულებისკენ მოუწოდებს. სააკაშვილი წერს, რომ მათთან არანაირ პოლიტიკურ დისკუსიას არ გამართავს და მხოლოდ სიმპტომებზე ესაუბრება.
"მომინახულეთ, არა როგორც პოლიტიკოსი, არამედ როგორც პაციენტი და გააკეთეთ დასკვნა, როგორც პაციენტზე. ძალიან მადლობელი დაგრჩებით, თუ ასე მოიქცევით, მიგიღებთ და შეგხვდებით, როგორც ექიმებს და არა პოლიტიკოსებს, ჩემს მოწინააღმდეგეებს ან მომხრეებს. არ ვაპირებ არანაირი პოლიტიკური დისკუსიის გამართვას. მხოლოდ საკუთარ სიმპტომებზე გაგესაუბრებით და მხოლოდ იმის შესაძლებლობაზე ვისაუბრებთ, რომ გამსინჯოთ და მიიღოთ ობიექტური დასკვნა ჩემი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ", — წერს ის.
ამასთან, სააკაშვილმა დეპუტატებს მოუწოდა, რომ შეხვედრის შემდეგ მის ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე საჯარო განცხადებები გააკეთონ და საჯარო დისკუსიები გამართონ.