ვფიქრობ, ვაშინგტონში მოხდება საქართველოს მიმართ მხარდაჭერის რეალური შეფასება — კელი
ამერიკის შეერთებული შტატების ყოფილი ელჩი საქართველოში, იან კელი ფიქრობს, რომ ვაშინგტონში საქართველოს მიმართ მხარდაჭერას რეალურად შეაფასებენ.
"ბოლო რამდენიმე წლის განმავლობაში ჩვენ ვნახეთ ნაბიჯები, რომელიც კითხვის ნიშნის ქვეშ აყენებს საქართველოს მთავრობის განცხადებებს, რომ მათ სურთ ქვეყანა დასავლეთის ნაწილი გახდეს. ვფიქრობ, ვაშინგტონში მოხდება საქართველოს მიმართ მხარდაჭერის რეალური შეფასება, მიუხედავად იმისა, რომ ყოველთვის იქნება საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და აგრესიის შემთხვევაში წინააღმდეგობის გაწევის კუთხით მხარდაჭერა, გაჩნდება კითხვები მთავრობის მხარდაჭერის პირობითობაზე", — თქვა მან. [ფორმულას თარგმანი]
მისივე თქმით, საქართველოში განვითარებული მოვლენები აჩენს ეჭვებს იმაზე, თუ რა წარმოადგენს საქართველოს მთავრობის საბოლოო მიზანს.
"საქართველოში განვითარებული მოვლენები აჩენს ეჭვებს იმ შესახებ, თუ რა წარმოადგენს საქართველოს მთავრობის საბოლოო მიზანს. ჩემი აზრით, ბევრი მათი ქმედება მიმართულია იმისკენ, რომ მოხდეს ნაციონალური მოძრაობის პროვოცირება რაიმე სახის ქმედებისკენ, რომლის შეჩერებაც ძალისმიერი მეთოდებით მოხდება დასავლეთი უაღრესად შეშფოთებულია შექმნილი ვითარებითა და მთავრობის ზოგადი ტრაექტორიის გამო", — აღნიშნა მან.