პრემიერ-მინისტრის შემდეგ, ბიძინა ივანიშვილს "უნიკალურ დამზღვევს" ვიცე-პრემიერიც უწოდებს
პრემიერ-მინისტრის შემდეგ, ბიძინა ივანიშვილს "უნიკალურ დამზღვევს" ვიცე-პრემიერი მაია ცქიტიშვილიც უწოდებს. მისი თქმით, ივანიშვილის სახით ჩვენ გვყავს "უნიკალური შემთხვევა, უნიკალური მხარდამჭერი, დამზღვევი, რომელიც გვეხმარება სახელმწიფოს რთული დროის გადალახვაში".
"ფონდი ქართუ, ბატონი ბიძინა, მისი ოჯახი წლების განმავლობაში არიან ის დამზღვევი, ის გარანტი საჭიროებების დაკმაყოფილებისა, რომელიც ჩვენს ქვეყანას აქვს", — განცხადა მან.
მანვე აღნიშნა, რომ წლების განმავლობაში ბიძინა ივანიშვილმა 3 მილიარდ დოლარზე მეტი საქველმოქმედო საქმიანობა გაწია სხვადასხვა მიმართულებით.
"როგორც ამ ქვეყნის ერთ-ერთმა მოქალაქემ, მინდა უღრმესი მადლობა გადავუხადო ბატონ ბიძინას, მის ოჯახს, იმიტომ, რომ როდესაც 100 მილიონის შემოწირულობაზე ვსაუბრობთ, ეს არის ოჯახის გადაწყვეტილება ბუნებრივია და ჩვენ კარგად უნდა გვესმოდეს, რომ ეს არის ის თანხა, რომელიც ოჯახმა გაიღო იმისათვის, რომ ჩვენი ქვეყნის სხვა მოქალაქეებს დაეხმაროს, ყველა იმ ადამიანს, ვისაც დღეს დახმარება სჭირდება", — განაცხადა მან.
პარტია ქართულმა ოცნებამ დაადასტურა, რომ გუშინ, 8 აპრილს გავრცელებული ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ StopCov ფონდში 100 მილიონი მათმა თავმჯდომარემ და მისმა ოჯახმა გადარიცხა.