ვერ აიღებთ ძალით, გაძლევთ პირობას, ვერასოდეს და ვერავინ ვერ დახურავს TV პირველს — გრიგოლია
TV პირველის წამყვანმა, ინგა გრიგოლიამ მთავრობას მიმართა და მოუწოდა, რომ არ გაიმეორონ წინა ხელისუფლებების შეცდომები. გრიგოლიამ აღნიშნა, რომ მედიასთან ბრძოლის ბევრი ფორმა უნახავთ, გამოცდილება აქვთ და არ აპირებენ, რომ დანებდნენ.
"ვერ აიღებთ ძალით, გაძლევთ პირობას. გაძლევთ ამ პირობას, ვერასოდეს ვერ დახურავს ვერავინ TV პირველს", — განაცხადა მან.
მან წინა ხელისუფლებების მიერ მედიასთან ბრძოლის მაგალითები გაიხსენა და აღნიშნა, რომ TV პირველისთვის უცხო არ არის მუქარა და შანტაჟი.
"ბევრი წლის განმავლობაში ჩვენ ბევრი რამ გვინახავს. გვინახავს 7 ნოემბერი, ხელკეტებით და სპეცრაზმით აღებული ტელევიზია. გვინახავს შევარდნაძის დროს უშიშროების შესვლა ტელეკომპანია რუსთავი 2-ში, სწორედ ასეთი, ვითომ რაღაც შესაბამისი საბუთებით. გვინახავს ამ ტელევიზიაზე ძალიან დიდი ზეწოლები, შანტაჟი, მუქარა, სასამართლოები, პროკურატურა. გვინახავს არარსებული საქმის გამო ჩვენი დამფუძნებლის მამას, რომ დაატარებდნენ პროკურატურა-პროკურატურა, სასამართლო-სასამართლო და დღემდე, რომ ეს საქმე გრძელდება. [...]
მოკლედ, რისი თქმა მინდა — გავლილი გვაქვს ყველაფერი. ვართ ძალიან გამოწრთობილი თაობა ამ ბრძოლისთვის რომ ვიყოთ მზად და გაძლევთ პირობას, არ დავთმობთ არცერთი წამით ამ ტელევიზიას, რომელიც ამ ხელებით გვვაქვს აშენებული", — განაცხადა მან.
მანვე დაუსვა კითხვა ხელისუფლებას, თუ პროკურატურა ამტკიცებს, რომ ტელევიზიაში შესვლას არ აპირებენ, მაშინ რას ნიშნავს ის ჩანაწერი, რომელიც განჩინებაშია.
"დღეს რაც არ უნდა ენა მოიჩლიქონ ქართული ოცნების წარმომადგენლებმა და საზოგადოებას უთხრან, თუნდაც პროკურატურის 2 სხვადასხვა განმარტებით, რომ უი, არა შეჭრა თურმე არ იგეგმება TV პირველში, მაშ, მე მაქვს კითხვა — რას ნიშნავს ის ჩანაწერი, რომელიც არის გაკეთებული იძულებით შესვლასთან დაკავშირებით? წინააღმდეგობის შემთხვევაში იძულებით პროპორციული ძალის გამოყენბებასთან დაკავშირებით. მაშ, ეს რას ნიშნავს?" — განაცხადა მან.