ტრი-ტრის არ ვიძახი, იქ ირაკლის ვეძახი "ანტონიის" — ბერა ივანიშვილი
ფოტო: ირაკლი ღარიბაშვილი/Facebook
ბერა ივანიშვილის თქმით, TV პირველის მიერ გავრცელებულ ჩანაწერში არა "ტრი-ტრის" ამბობს, არამედ ირაკლი ღარიბაშვილს "ანტონიის" ეძახის. ამის შესახებ მან ტელეკომპანია იმედის ეთერში ისაუბრა.
"ეს ტრი-ტრი საერთოდ საიდან გაიგეს მე არ ვიცი. იქ 2010-11 წლებში მე და ბატონი ირაკლი [ღარიბაშვილი] ხშირად დავდიოდით საფრანგეთში ჩემს მუსიკალურ საკითხებთან დაკავშირებით, ირაკლიმ ფრანგული ძალიან კარგად იცის და ჩვენ ასე ხუმრობით ერთმანეთს რაღაც ფრანგულ სახელებს ვეძახდით და ტრი-ტრის არ ვიძახი, იქ ვიძახი "ანტონიი". ასე ვეძახდით ერთმანეთს. ტრი-ტრი საიდან გაიგეს არ ვიცი", — ამბობს ბერა ივანიშვილი.
გავრცელებულ ჩანაწერებში ისმის, რომ ბერა ივანიშვილი "ტრის" ამბობს და ირაკლი ღარიბაშვილის ეუბნება, რომ "ტრი" ზუმერად დაიყენოს. სოციალურ ქსელში იმასაც განიხილავდნენ, რომ შესაძლოა, ბერა ივანიშვილი თავის ერთ-ერთ კომპოზიციაზე მიუთითებდა. თუმცა როგორც მან თქვა, მას ეს სიტყვა საერთოდ არ უთქვამს.
ტელეკომპანია იმედის წამყვანმა ჰკითხა ბერა ივანიშვილს, რატომ გაჩნდა ვერსია, რომ "ტრი-ტრი" მის სიმღერას უკავშირდება. ამასთან, მან ახსენა, რომ ზოგიერთი სიმღერაში თოლიის ხმას ეძებდა.
"მე როგორც ვიცი, ისინი ჩემს სიმღერაში ქათმების ხმას ეძებენ, მაგრამ როდესაც ვერ იპოვეს ქათმების ხმა, შემდეგ თოლიების ხმებსაც დასჯერდნენ", — განაცხადა ივანიშვილმა.