ბერას თქმით, 2011-ში მისი ფანების მშობლებმა ბულინგზე აცნობეს და დაცვის სამსახურმა "ყველა კანონის, მორალის დაცვით მოინახულა"
ბერა ივანიშვილის იმედის ეთერში 2010-2011 წლებში მის და მისი ფანების მიმართ დაწყებულ ბულინგზე საუბრობს და ამტკიცებს, რომ მას მხარდამჭერების მშობლები დაუკავშირდნენ და ისინი "ვალდებულები იყვნენ", რომ გადაეცათ დაცვის სამსახურისთვის. მისივე თქმით, დაცვამ ყველაფერი კანონის დაცვით განახორციელა და ეს ჩანაწერებშიც ისმის.
"ეს ხდებოდა 2011 წლის ზაფხულს, მე მაშინ ვიყავი სადღაც 15-16 წლის თინეიჯერი და გულწრფელად გეტყვით, რომ ჩემთვის უბრალოდ შოკისმომგვრელი მოვლენა იყო, რადგან აქამდე ჩემს ცხოვრებაში მსგავსი წყელვა-კრულვა, შეურაცხყოფები, მუქარები ჩემი და ჩემი ოჯახის მისაამრთით არ ყოფილა. ამ ისტორიაში ჩემთვის ყველაზე შემაშფოთებელი იყო კონკრეტულად ჩემს გულშემატკივრებზე 10-11 წლის ბავშვებზე მასიური 100-200 კაცის თავდასხმა. [...]
რაზეც რამდენიმე ბავშვის მშობელს ადეკვატური რეაქცია ჰქონდათ. ისინი დაგვიკავშირდნენ ჩვენ. ჩვენ ვალდებული ვიყავით, რომ ეს გადაგვეცა დაცვის სამსახურისთვის, რომელმაც ყველა კანონის, ეთიკის თუ მორალის დაცვით მოინახულა ეს ადამიანები.
იქ იმ ჩანაწერებშიც გარკვევით ისმის, რომ როდესაც საუბრი მიდის არასრულწოვან ადამიანზე, იქ ესწრებიან ამ საუბარს მისი მშობლები, უფროსი მეზობლები და ეს იყო მხოლოდ და მხოლოდ სიტყვიერი დარიგება, თუ გაფრთხილება", — აცხადებს ის იმედის ეთერში.