პარლამენტის დამოუკიდებელ დეპუტატს, ლევან გოგიჩაიშვილს კორონავირუსი დაუდასტურდა. ინფორმაცია On.ge-ს ცოლმა, ვიკა ბუკიამ დაუდასტურა, რომელიც ასევე ინფიცირებულია.
მოგვიანებით, ლევან გოგიჩაიშვილმა განგვიცხადა, რომ სტაციონარში გადასვლის რეკომენდაცია მისცეს. დეპუტატის თქმით, მის შვილებს ამ ეტაპზე ვირუსი არ დადასტურებიათ.
ეს პირველი შემთხვევაა, როცა კორონავირუსი პარლამენტის დეპუტატს დაუდასტურდა. გოგიჩაიშვილი პარლამენტში 3 სექტემბერს იმყოფებოდა და პლენარულ სხდომას ესწრებოდა.
9 სექტემბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 44 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა, გამოჯანრთელდა 4 ადამიანი. მონაცემები StopCov-ზე განახლდა.
ჯამში, საქართველოში კორონავირუსის დადასტურებულ შემთხვევათა რაოდენობა 1 773-მდე გაიზარდა, ამათგან 1 325 უკვე გამოჯანმრთელდა, 19 კი გარდაიცვალა. კარანტინის რეჟიმში იმყოფება 5 882, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ კი — 390.