გადადგომას არ ვაპირებ იმის გამო, რომ არაკვალიფიციური NGO-ები ჩემს დიპლომზე ეჭვიანობენ — თადუმაძე
ფოტო: ფოტო ვიდეოდან / პარლამენტი
უზენაესის მოსამართლეობის კანდიდატი და მოქმედი გენერალური პროკურორი შალვა თადუმაძე აცხადებს, რომ მის დიპლომთან გაჩენილი კითხვების გამო გადადგომას არ აპირებს და არც საგამოძიებო კომისიის გამოძიებას დაელოდება. მისი თქმით, 18-წლიან კარიერას წყალში არ ჩაყრის იმის გამო, რომ რამდენიმე "არაკვალიფიციური ან არაკეთილსინდისიერი არასამთავრობო მის დიპლომზე ეჭვიანობს".
"არსად გადადგომას არ ვაპირებ. არ მიცხოვრია ისე, რომ რამე დამემალოს. მათ შორის, მითუმეტეს დიპლომი არ მაქვს დასამალი...
რამდენიმე ან არაკვალიფიციური, ან არაკეთილსინდისიერი არასამთავრობო ორგანიზაცია ეჭვიანობს ჩემს დიპლომზე, ამიტომ 18 წელი ჩემი მუშაობა და მე აღარ ვიხსენებ რა მუშაობები და პირობები მაქვს გადატანილი, უნდა გადავდო და დაველოდო საგამოძიებო კომისია იტყვის თუ არა, რომ ჩემი დიპლომი არის ნამდვილი?! ახლავე გეტყვით, რომ საგამოძიებო კომისია დიპლომის ნამდვილობას დაადასტურებს", — განაცხადა მან.
მანვე აღნიშნა, რომ ამ დიპლომით სხვადასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, მათ შორის ფონდ ღია საზოგადოება საქართველოსთან და ახალგაზრდა იურისტთა ასოციასთან თანამშრომლობდა. მისი თქმით, ამავე დიპლომით მიიღო იურისტის ლიცენზია და ამავე დიპლომით ითანამშრომლა სახელმწიფო სტრუქტურებთანაც.