სალია: ძალიან მალე დაგიბრუნდებათ ყველა იმ გადაცემით, რომელიც რ2-ზე დიდი პოპულარობით სარგებლობდა
"ძალიან მალე რუსთავი 2 დაგიბრუნდებათ ეთერში ყველა იმ გადაცემით, რომელიც აქამდე სარგებლობდა მაყურებლების დიდი პოპულარობით" — განაცხადა არხის გენერალურმა დირექტორმა, პაატა სალიამ. ამის შესახებ მან ბრიფინგზე ისაუბრა, სადაც აღმასრულებელი დირექტორობის კანდიდატი წარადგინა.
ბოლო მონაცემებით არხიდან თითქმის ყველა საინფორმაციო და გასართობი გადაცემების შემოქმედი ჯგუფი წავიდა. კერძოდ, არხი პირდაპირ ეთერში დატოვეს კურიერის წამყვანებმა, დიანა ჯოჯუამ და მიშა სესიაშვილმა, მეორე დღეს კი თითქმის სრული შემადგენლობით ჟურნალისტებმა. არხი დატოვა რამდენიმე პროდიუსერმა, გადაცემების შაბათის შუადღის და კვირის სხვა შუადღის წამყვანებმა. ასევე, P.S.-ის გუნდმა, რეგიონის ჟურნალისტებმა, კომედი არხმა და Comedi Group-მა.
ამ მოვლენებს წინ უძღოდა ქიბარ ხალვაშის გადაწყვეტილება საინფორმაციო სამსახურის უფროსის ნოდარ მელაძის გათავისუფლების შესახებ. ტელეკომპანიის დირექტორის, პაატა სალიას თქმით, შვებულებიდან დაბრუნების შემდეგ კი გაათავისუფლებენ საზოგადოებრივი და პოლიტიკური ტოქ-შოუს მთავარ პროდიუსერს, გიორგი ლაფერაშვილს; პოლიტიკური გადაცემების წამყვანებს, გიორგი გაბუნიასა და ეკა კვესიტაძეს და გასართობი გადაცემის ავტორსა და წამყვანს, ნანუკა ჟორჟოლიანს.