მე ვარ პრემიერი, გვარამია იყო კერძო კომპანიის დირექტორი, მე კანონით მეკუთვნის სახელმწიფო მანქანები — ღარიბაშვილი
პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი აცხადებს, რომ ნიკა გვარამია კერძო კომპანიის დირექტორი იყო, თავად კი პრემიერმინისტრია და სახელმწიფო მანქანები კანონით ეკუთვნის. მისი თქმით, ამის მიუხედავად, თავის მანქანით გადაადგილდება.
"მე ვარ საქართველოს პრემიერმინისტრი, გვარამია იყო კერძო კომპანიის დირექტორი, რომელმაც, როგორც მე ვიცი, მოიპარა ფული, თუ გააკოტრა კომპანია, რა შუაშია, მე რომ მადარებთ ახლა, ჩემს ოჯახს და ჩემი ოჯახის წევრებს და რატომ სარგებლობს თურმე პრემიერმინისტრის ოჯახი სახელმწიფო მანქანებით, ამას ეუბნებით ხალხს, ეს არის ტყუილი. მე კანონით მეკუთვნის სახელმწიფო მანქანები, ამის მიუხედავად, მე ჩემი მანქანით გადავადგილდები", — თქვა მან.
სასამართლომ მთავარი არხის დამფუძნებელი, ნიკა გვარამია დამნაშავედ ცნო და მას 3 წლითა და 6 თვით პატიმრობა მიუსაჯა. სასჯელის მოხდის ვადა 16 მაისიდან დაიწყო და მოსამართლემ გვარამიას დარბაზშივე დაკავების ბრძანება გასცა.