ქვეყანას ჰყავს კიდევ ერთი პოლიტპატიმარი — ზურაბ გუმბარიძე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/ფორმულა
ფორმულას დირექტორის, ზურაბ გუმბარიძის განცხადებით, მთავარი არხის დირექტორისა და დამფუძნებლის, ნიკა გვარამიას დაპატიმრებით ქვეყანას კიდევ ერთი პოლიტპატიმარი ჰყავს. ის სასამართლოს გადაწყვეტილებას პოლიტიკურ შურისძიებად აფასებს.
"ერთი მხრივ, ჩვენ გვაქვს საფრთხეები ჩვენი ჩრდილოეთიდან მომდინარე საფრთხეები რუსეთთან, მეორე მხარეს არის შესაძლებლობების ფანჯარა, რომელიც შეიძლება გაიხსნას საქართველოსთვის და ამ დროს ხელისუფლება იღებს გადაწყვეტილებას, მაშინ, როდესაც მათ ყველა გადაწყვეტილებას გამადიდებელი შუშით აკვირდება დასავლური სამყარო, იღებს გადაწყვეტილებას, რომ კიდევ ერთი პოლიტიკური შურისძიება მოაწყოს, დაიჭიროს გვარამია აბსურდულ საქმეზე", — აცხადებს ის.
გუმბარიძის თქმით, ის გარემოება, რომ ამ მუხლით, არა თანამდებობის პირები, არამედ, ადამიანების "ხელზეჩამოსათვლელი რაოდენობაა" დაპატიმრებული, მიუთითებს იმაზე, რომ საქმეს სამართალთან არანაირი კავშირი არ აქვს და ადგილი პოლიტიკურ დევნას აქვს
"აქვს მნიშვნელობა, მოსწონთ თუ არა ნიკა გვარამია და მთავარი არხის სარედაქციო პოლიტიკა, ყველა უნდა დაფიქრდეს იმაზე, თუ რა საფრთხის შემცველი შეიძლება იყოს მედიამენეჯერის, ყველაზე რეიტინგული კრიტიკული არხის დირექტორის და დამფუძნებლის დაჭერა, განსაკუთრებით იმ კონტექსტის გათვალისწინებით, რომელშიც დღეს საქართველო იმყოფება", — ამბობს გუმბარიძე.