ინსპექტორის სამსახური ჩემ მიმართ გამოყენებული წამებისა და არაადამიანური მოპყრობის გამო უქმდება — სააკაშვილი
მიხეილ სააკაშვილის განცხადებით, სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახური მის მიმართ განხორციელებული წამებისა და არაადამიანური მოპყრობის გამო უქმდება. ექსპრეზიდენტის თქმით, უწყებას მისი გლდანის ციხეში გადაყვანის არა დამონტაჟებული კადრები, არამედ სრული ვერსია აქვს, მათი დასკვნა კი მისი გათავისუფლებისთვის სტრასბურგის სასამართლოში საკმარისი საფუძველი იქნებოდა.
"სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახური უქმდება არსებული მიმდინარე გამოძიების, ჩემ მიმართ გამოყენებული წამებისა და არაადამიანური მოპყრობის გამო. ასევე, იმისთვის, რომ ინსპექტორს ხელთ აქვს არა ის დამონტაჟებული კადრები, რომლებიც საკმაოდ შემაძრწუნებელი იყო მსოფლიოსთვის, (მაგრამ მათი აზრით ყველაზე რბილი ნაწილი იყო) არამედ სრული ვერსია, სადაც ბევრად უფრო სასტიკი მოპყრობაა ასახული. სახელმწიფო ინსპექტორის მოსალოდნელი დასკვნა მყარ საფუძველს შექმნიდა სტრასბურგის სასამართლოს მიერ ჩემი დაუყოვნებლივი გათავისუფლებისთვის", — წერს ის Facebook-ზე.