ჩვენ მჭიდროდ ვართ დაკავშირებული რეგიონის ეკონომიკასთან, ინტეგრირებულები ვართ გლობალურ მსოფლიო ეკონომიკაში, თუმცა 2021 წელი იყო თვისობრივად განსხვავებული, ვიდრე წინა, 2020, როდესაც არ ვიცოდით პანდემიასთან ბრძოლის სხვა უფრო ეფექტური მეთოდი საზღვრებისა და ეკონომიკის ჩაკეტვის გარდა და შესაბამისად, გაჩერებულ ეკონომიკასაც ვერაფრით ვეხმარებოდით წერტილოვანი სუბსიდიების გარდა. ამ თვალსაზრისით 2021 წელი გახდა ნამდვილად გარღვევის ეტაპი.
გაზაფხულზე მივიღეთ ძალიან მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილება, უარი ვთქვით ჩაკეტვებზე და პანდემიასთან ბრძოლაში გადავედით უპირატესად ვაქცინაციაზე. შედეგად გავხსენით და აღვადგინეთ ეროვნული ეკონომიკა, შევქმენით ეროვნული ვალუტის კურსის სტაბილურობისთვის ხელსაყრელი გარემო. ბიზნესს დავუბრუნეთ სიმშვიდე და პროგნოზირებადობის განცდა, ანუ ყველა გაგებით 2021 წელი არის სწრაფი აღდგენის წელი და შემდგომი მშვიდობიანი განვითარების კარგი საწინდარი.