ინფლაცია არის პრობლემა. ამას ყოველთვის ვსაუბრობთ და არ გავურბივართ, თუმცა ისიც უნდა ითქვას, რომ პანდემიამ დატოვა ეს პრობლემა, პირველ რიგში. თუ შევხედავთ ინფლაციის დონეს მსოფლიოში, ყველგან იზრდება, მაგრამ ჩვენი მოსახლეობისთვის ეს არის მეტად მტკივნეული და ამითი არის განპირობებული თუნდაც ის ინიციატივა, რაც შეეხება მედიკამენტებზე ფასების დარეგულირებას, რაზეც აქტიურად ვმუშაობთ.
რაც შეეხება სიღარიბის დონეს, ეს არის ელემენტარული სტატისტიკა. 2005, 2006, 2007 წლებში, მაშინაც ეკონომიკა საკმაოდ მაღალი ტემპით იზრდებოდა და 2007-ში, თუ არ ვცდები, ორნიშნა ზრდაც იყო, სიღარიბე ლამის 39-40%-ს აღწევდა. 2018-ში, 2019-ში და 2020-ში, მიუხედავად პანდემიისა, სიღარიბის დონე იყო 19-21%. იმიტომ, რომ [ეკონომიკის] ზრდა გახდა არა მხოლოდ ეკონომიკური ზრდისთვის, არამედ მეტად ინკლუზიური. ანუ, ზრდის სიკეთე უნდა მოხმარდეს მთლიანად მოსახლეობას.