უკრაინის ომბუდსმენს იუსტიციის მინისტრთან შეხვედრა სურს — ბრეგაძის თქმით, სჯობდა, დენისოვას ეს მაშინ ეთხოვა, როცა პირველად ჩამოვიდა
ფოტო: ლუდმივა დენისოვა FB / იუსტიციის სამინისტრო
უკრაინის სახალხო დამცველს იუსტიციის მინისტრთან შეხვედრა სურს, რაზეც რატი ბრეგაძე აცხადებს, რომ სჯობდა ლუდმივა დენისოვას ეს მაშინ ეთხოვა, როცა პირველად ჩამოვიდა და ცალმხრივი განცხადება გააკეთა. სავარაუდოა, რომ მინისტრის ეს პასუხი შეხვედრაზე უარია.
"წინა შემთხვევაში, როცა ქალბატონი დენისოვა იმყოფებოდა და გააკეთა განცხადება ცალმხრივად, ალბათ, კარგი იქნებოდა, მაშინ შევხვედრილიყავით, რომ მოესმინა ჩვენი პოზიცია და გათვალისწინებული ყოფილიყო ორივე მხარის პოზიცია. პირველად, როდესაც ქალბატონი დენისოვა ბრძანდებოდა და #12 დაწესებულებაში შევიდა, როცა გამოვიდა, მან გააკეთა მხოლოდ და მხოლოდ ცალმხრივი შეფასება და არ შეგვეკითხა, კითხვაც კი არ დაუსვამს ჩვენთვის არცერთი, შეესაბამებოდა თუ არა ის ინფორმაცია სინამდვილეს, რომელიც მას მიაწოდეს", — განაცხადა მინისტრმა.
უკრაინის სახალხო დამცველს არ უშვებენ არც უკრაინის მოქალაქისა და საქართველოს ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის სანახავად. ამ თემაზე დასმული კითხვის პასუხად, ბრეგაძე აცხადებს, რომ გლდანის #18 დაწესებულება სამკურნალოა და თავს იკავებენ შეუშვან ის ადამიანები, ვისაც საქართველოს კანონმდებლობით ამის უფლება არ აქვს.