პენიტენციური სამსახურის მტკიცებით, სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა არ გაუარესებულა და დამაკმაყოფილებელია
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / შინაგან საქმეთა სამინისტრო
პენიტენციური სამსახური მიხეილ სააკაშვილის ექიმის განცხადებას პასუხობს და ამტკიცებს, რომ ინფორმაცია იმაზე, რომ ექსპრეზიდენტის ჯანმრთელობის მდგომარეობა გაუარესდა, სიმართლეს არ შეესაბამება. მათი თქმით, როგორც მოშიმშილე, სააკაშვილი მუდმივად იმყოფება სამედიცინო პერსონალის დაკვირვების ქვეშ და მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
"მიხეილ სააკაშვილი იღებს დანიშნულ მედიკამენტებს. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისათვის დამაკმაყოფილებელია. სასიცოცხლო მაჩვენებლები არის ნორმაში", — წერია უწყების განცხადებაში და თან ახლავს ექსპრეზიდენტის წნევის, სატურაციისა და გლუკოზის დეტალური მონაცემები.
დღეს, 10 ოქტომბერს ყოფილი პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის ექიმმა, ნიკოლოზ ყიფშიძემ განაცხადა, რომ მისი მდგომარეობა დამძიმდა, მას უჭირს საუბარი და მოძრაობა. როგორც ექიმი განმარტავს, ეს შიმშილობის გამო მოხდა. ყიფშიძის თქმით, ექსპრეზიდენტს აქვს დაავადება, რომლის დროსაც შიმშილობა არ შეიძლება.
"ესე თუ გაგრძელდა, არჩევნებამდე ჩვენ პრეზიდენტი ცოცხალი არ გვეყოლება მეგობრებო. მე პირდაპირ ვიძახი ამას და რა გითხრათ, ასე იქნება, თუ არაფერი არ მოხდა სხვანაირად. მიშა აპირებს, აუცილებლად გამოვიდეს მის სასამართლოზე, რომელიც არის ჩანიშნული 10 ნოემბერს. 10 ნოემბრამდე კი არა 30 [ოქტომბრამდე] ვერ გაძლებს ეს კაცი ასე. ვერ გაძლებს, არ არსებობს", — განაცხადა მან.