დაბრუნების მორიგი დაპირებით, სულ მინიმუმ, ლატარიას თამაშობ, ლატარიის დროა ახლა? — ჯაფარიძე სააკაშვილზე
გირჩი — მეტი თავისუფლების ლიდერი, ზურაბ ჯაფარიძე ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის საქართველოში დაბრუნებასთან დაკავშირებით აცხადებს, რომ რა ფორმით, როდის და როგორ გააკეთებს ამას სააკაშვილი, ეს მისი გადასაწყვეტია, თუმცა მაშინ, როდესაც არავინ იცის, თუ რა გავლენას იქონიებს ეს ამომრჩევლის განწყობაზე, ამ დაპირებით ის მინიმუმ ლატარიას თამაშობს, ხოლო ჩამოსვლა შეიძლებოდა შარშანაც და შარშანწინაც.
"სააკაშვილს ვერავინ დაუშლის საქართველოში დაბრუნებას. სრულიად გასაგები სურვილია და თუ რამის მჯერა მისი საუბრებიდან, ისაა რომ სამშობლოში დაბრუნება მართლა უნდა, მართლა ენატრება აქაურობა
ასევე მისი გადასაწყვეტია როდის, რა ფორმით, რა გზით და რა განწყობით დაბრუნდება, მაგრამ
როდესაც გესმის, რომ შენ არ ხარ ერთი რიგითი მოქალაქე და შენი არათუ დაბრუნება, არამედ დაბრუნების დაპირებაც კი მნიშვნელოვან გავლენას ახდენს პოლიტიკურ განწყობებზე
როდესაც გესმის, რომ ბოლო 9 წლის განმავლობაში ივანიშვილი შენ გიყენებდა საფრთხობელად და ყოველი არჩევნების წინ ამ საფრთხობელათი დაამობილიზა საკუთარი ამომრჩეველი
როდესაც გესმის და თუ მართლა გჯერა, რომ ეს არჩევნები მართლა კრიტიკულია ქვეყნისთვის და მართლა გადარჩენა-რუსეთში დაბრუნების საკითხი წყდება
როდესაც გესმის რომ ამ არჩევნებზე პრინციპულად მნიშვნელოვანია რომ მოხდეს ოპოზიციური ელექტორატის მაქსიმალური მობილიზება და შენი დაბრუნების მორიგი დაპირება მინიმუმ ივანიშვილის ელექტორატის მობილიზებას უფრო უწყობს ხელს
როდესაც როგორც მინიმუმ სახეზე გაქვს გასული წლების გამოცდილება და არავინ იცის ზუსტად ახლა დაბრუნების დაპირება რა გავლენას იქონიებს ამომრჩევლების განწყობებზე
ასეთ კრიტიკულ დროს, როცა ცოტაც და დასავლეთი დიდი ხნით ხელს ჩაიქნევს ამ ქვეყანაზე
როცა ეს ყველაფერი გესმის და მაინც იმავეს აკეთებ, რაც თითქმის ყველა არჩევნების წინ გააკეთე — გამოდიხარ მორიგი დაბრუნების დაპირებით