შსს-სცნობით, დააკავეს პირი, რომელიც ძალადობრივ კონტრაქციაზე რუსთავი 2-ის ოპერატორს თავს დაესხა
ფოტო: ხატია ღოღობერიძე / On.ge
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, დააკავეს პირი, რომელიც 5 ივლისს, ძალადობრივ კონტრაქციაზე ტელეკომპანია რუსთავი 2-ის ოპერატორს თავს დაესხა.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა უ.დ.-მ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე თბილისი პრაიდის საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, ცისფერი გალერეის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ტელეკომპანია რუსთავი 2-ის ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა", — აცხადებენ შსს-ში.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 154-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 156-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 225-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს. ეს მუხლები გულისხმობს ძალადობის მუქარით ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში უკანონოდ ხელის შეშლის, ასევე, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნას და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას.