პარლამენტთან დაგეგმილი აქცია გაუქმდა, ძალადობრივი ჯგუფები აქტივისტებს სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდნენ
ძალადობრივი მოწოდებებისა და სიცოცხლის მოსპობის მუქარის გამო ხვალ პარლამენტთან დაგეგმილი აქცია-პერფორმანსი გაუქმდა. აქციის ორგანიზატორებს "სახელმწიფოს პანაშვიდი" ჰქონდათ დაანონსებული და ძალადობრივი ჯგუფების მიერ პარლამენტთან აღმართულ ჯვართან ყვავილების მიტანას აპირებდნენ, ასევე, უნდა მოეთხოვათ ჯვრის აღება.
მას შემდეგ, რაც ეს ინფორმაცია გავრცელდა, ჰომოფობიური, ქსენოფობიური და პრორუსული ალტ-ინფოს ტელეგრამ არხში ძალადობის შემცველი მოწოდებები გავრცელდა. ალტ-ინფოს გამომწერები ფიზიკურ ანგარიშსწორებას და თავდასხმას აანონსებდნენ და აქტივისტებს სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდნენ. აღნიშნული ინფორმაცია On.ge-მ შსს-ს მიაწოდა და ელოდება პასუხს, დაიწყება თუ არა გამოძიება.
როგორც აქციის ერთ-ერთმა ორგანიზატორმა განაცხადა, ღონისძიების გაუქმების მიზეზი ის გახდა, რომ ქვეყანაში აზრის გამოხატვა სასიცოცხლო საფრთხეებს შეიცავს.