თუ დაგვჭირდა, ფიზიკურად დაგიცავთ, მარტო არ ხართ — ხოშტარია პრაიდზე
ფოტო: ელენე ხოშტარია / Facebook
მოძრაობა დროას დამფუძნებლის, ელენე ხოშტარიას თქმით, თუ საჭირო გახდება ღირსების მარშზე აქტივისტებს ფიზიკურად დაიცავენ. აღნიშნულზე ხოშტარია საკუთარ ფეისბუქგვერდზე წერს.
"ამ ადამიანების მოსაფრთხილებლად და დასაცავად და ყველა მოქალაქის უფლებისთვის უნდა გავიდეთ და ჩვენი დამოკიდებულება გამოვხატოთ იმედია არ დაგვჭირდება, მაგრამ თუ დაგვჭირდა ფიზიკურად დაგიცავთ, მარტო არ ხართ", — ამბობს ხოშტარია.
მისი თქმით, ეს ყველაფერი საჯარო და პოლიტიკურ პროცესად იქცა, ამიტომ ხალხს ხშირად ავიწყდება, რომ ამ ყოველი უფლების, აქციის, მოთხოვნის უკან კონკრეტული ადამიანური დიდი ტკივილი დგას.
"ეს ყველაფერი უბრალოდ საჯარო და პოლიტიკურ პროცესად იქცა და ხშირად გვავიწყდება, რომ ამ ყოველი უფლების, აქციის, მოთხოვნის უკან კონკრეტული ადამიანური დიდი ტკივილი დგას. თითო ადამიანი რომელიც ცხოვრობს შიშში, შეზღუდვაში, წნეხში ცალკე სამყაროა. როგორ შეიძლება ღმერთზე, სიკეთეზე, სიყვარულზე იფიქრო ან ილაპარაკო და ეს სამყაროები ანგრიო და ანადგურო თან. დარწმუნებული ვარ ბევრი ამას უბრალოდ ვერ იაზრებს. არ არის ეს წავედით, ვიჩხუბეთ მოვედით და მერე მშვიდად გავაგრძელეთ ცხოვრება. ინგრევიან ადამიანები და ამად არაფერი არ ღირს", — წერს ხოშტარია.