14 მარტს ბატონმა დანიელსონმა გვითხრა, რომ მეორე დილით ქვეყანას ტოვებდა — კობახიძე
ფოტო: თამთა კახაბერიძე / On.ge
ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის პირადმა წარმომადგენელმა, კრისტიან დანიელსონმა მათ 14 მარტს უთხრა, რომ თბილისიდან მეორე დილით მიემგზავრებოდა. კობახიძის თქმით, როგორც ჩანს, შემდეგ იყო კონსულტაციები და მან საქართველოში დარჩენა გადაწყვიტა.
"გუშინ [14 მარტს] შეხვედრის დასრულებისას გვითხრა ჩვენ ბატონმა დანიელსონმა, რომ ის მეორე დილით ტოვებდა ქვეყანას, თუმცა, როგორც ჩანს, შემდეგ იყო გარკვეული კონსულტაციები და მან გადაწყვიტა საქართველოში დარჩენა, რის შესახებაც, დაახლოებით, 10 წუთის შემდეგ, მას შემდეგ რაც ჩვენ კომენტარები გავაკეთეთ, შეგვატყობინა, პირველ რიგში, ჩვენ. ეს არის ძალიან კარგი, ეს ნიშნავს იმას, რომ ევროკავშირი ძალიან დიდი სერიოზულობით ეკიდება დიალოგს და იმას, რომ მათ შორის ოპოზიცია უნდა შემოვიდეს პარლამენტში", — განაცხადა კობახიძემ დანიელსონთან მორიგი შეხვედრის დაწყებამდე.
დანიელსონთან მმართველი პარტიის ლიდერების მორიგი შეხვედრა რამდენიმე წუთის დაიწყო.