"დღეს გაგრძელდება დიალოგი" — ქართული ოცნების ლიდერები დანიელსონს ისევ ხვდებიან
ფოტო: ლანა კოკაია / On.ge
ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის პირად წარმომადგენელ კრისტიან დანიელსონთან მოლაპარაკებების გაგრძელება იმის შანს იძლევა, რომ დიალოგი წარმატებით დასრულდეს. დანიელსონთან მმართველი პარტიის ლიდერების მორიგი შეხვედრა ამ წუთებში იწყება.
"წინადადებები, რომლებიც დოკუმენტში არის წარმოდგენილი არის მთლიანად ჩვენი წინადადებები, მათ არაფერი წარმოუდგენიათ გარდა იმისა, რომ გვამადლიან პარლამენტში შემოსვლას. დღეს გაგრძელდება დიალოგი, რომელიც უნდა გაგრძელებულიყო წესით ბატონი დანიელსონი დაბრუნების შემდეგ. კარგია, რომ ის არ წავიდა ბრიუსელში და ის აგრძელებს კონსულტაციებს. ეს იძლევა ძალიან კარგ შანსს, იმისათვის, რომ ეს დიალოგი წარმატებით დასრულდეს", — განაცხადა შეხვედრაზე შესვლამდე ირაკლი კობახიძემ.
ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის პირად წარმომადგენელ კრისტიან დანიელსონთან მმართველი პარტიისა და ოპოზიციის შეხვედრები 14 მარტს უშედეგოდ დასრულდა, რის გამოც შარლ მიშელის წარმომადგენელმა თბილისში ვიზიტი ერთი დღით გადადო.