ბაჩალიაშვილის დედა პროკურატურის ვერსიას არ ეთანხმება და მუხლის გადაკვალიფიცირებას ითხოვს
ფოტო: ფოტო კადრიდან / ფორმულა
გარდაცვლილი თამარ ბაჩალიაშვილის დედის, თეონა თამაზაშვილის თქმით, გამოძიებას დღეს ახალი არაფერი უთქვამს და ის კვლავ მოითხოვს მუხლის გადაკვალიფიცირებას. ამის შესახებ მან ფორმულას ეთერში განაცხადა.
"რა კითხვის ნიშნებიც იყო არცერთზე არ არის პასუხი. რომელი ათვლის წერტილიდანაც დაიწყეს იგივეზე დაბრუნდნენ. არჩევნების გამო იწელებოდა ეს საქმე, დამთავრდა არჩევნები, მოერგნენ სკამებს. ამათ ავიწყდებათ ღვთის სამსჯავრო. ჩემი მოთხოვნები იგივე რჩება. უნდა გადაკვალიფიცირდეს მუხლი თვითმკვლელობიდან, ჯგუფურად მკვლელობაზე", — ამბობს თამაზაშვილი.
პროკურატურის ინფორმაციით, თამარ ბაჩალიაშვილის საქმეზე გამოძიება შეწყდა. უწყებაში ამბობენ, რომ მის მიმართ დანაშაულის ჩადენას ადგილი არ ჰქონია და ბაჩალიაშვილმა თავი მოიკლა. გამოძიება თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და თვითმკვლელობამდე მიყვანის მუხლებით მიმდინარეობდა.
სოციალურ ქსელებში და მედიაში გაჩნდა კითხვები ბაჩალიაშვილის სამსახურთან დაკავშირებით. ბაჩალიაშვილს LinkedIn-ის თანახმად, დეველოპერად ორ კომპანიაში, ზეგ-სა და ავსტრიულ Spryflash-ში მუშაობდა. კომპანია ზეგში დღეს შსს შევიდა. დირექტორი ამტკიცებს, რომ ბაჩალიაშვილის გარდაცვალება ზეგ-ში საქმიანობას არ უკავშირდება.