მჯერა, რომ 31 ოქტომბერი იქნება ობიექტური ვერდიქტი რადიკალური ცვლილებისთვის — ახვლედიანი
ევროპული საქართველოს ბათუმის მაჟორიტარობის კანდიდატის, არმაზ ახვლედიანის თქმით, ბათუმში რთული ეკოლოგიური მდგომარეობაა, ამ დროს კი მთავრობა საკუთარი ხელისუფლების შენარჩუნებაზე ზრუნავს.
ახვლედიანმა აღნიშნა, რომ ამ ყველაფერის დასრულებას სჭირდება საზოგადოების ვერდიქტი, რომელიც იქნება ობიექტური, რადიკალური ცვლილებებისა და რეფორმების სასარგებლოდ.
"წარმოუდგენელი უუფლებობაა! მხოლოდ წინასაარჩევნოდ ვახსენდებით! მხოლოდ წინასაარჩევნოდ სჭირდება ხელისუფლებას თქვენი ხმები! აბა, რას ჰგავს ეს — ბათუმში ააშენეს ქიმიური ტერმინალი ჩვენი მტკიცე პროტესტის მიუხედავად. იმის მიუხედავად, რომ ქალაქი ნაღმზეა, უზარმაზარი საფრთხის წინაშეა. არ ვიცით, რა წუთს აფეთქდება.
ვის აინტერესებს, ვის მოვთხოვოთ შემდეგ პასუხი? რიჟვაძეს, კომახიძეს თუ ივანიშვილს? ის, რომ ქალაქში წარმოუდგენელი მდგომარეობაა ეკოლოგიის მხრივ, რომ ათასგვარი ავადმყოფობა ჩნდება ამის გამო, ამ თემაზე უსაუბრია ჯერ ხელისუფლებას? მას არაფერი ადარდებს, გარდა იმისა, რომ საკუთარი ბიზნესები მოიწყოს, საკუთარი მმართველობა შეინარჩუნოს. მერე მოვლენ და კვლავ უტიფრად გვთხოვენ ხმებს წინასაარჩევნოდ.
დავასრულოთ ეს არანორმალური პრაქტიკა — საფრთხისშემცველი ქიმიური ტერმინალი ბათუმში აღარ უნდა იყოს. ეკოლოგიაზე, გამონაბოლქვზე, დაჭუჭყიანებულ ჰაერსა და წყალზე პასუხი უნდა აგონ! ამას კი სჭირდება თქვენი ვერდიქტი 31 ოქტომბერს. მე მჯერა, რომ ეს იქნება ობიექტური ვერდიქტი რადიკალური ცვლილების, რეფორმების სასარგებლოდ", — განაცხადა ახვლედიანმა.