აჭარაბეთის ინიციატივითა და ფინანსური მხარდაჭერით ციფრული ტექ-ფესტივალი — aTech Restart იწყება
18 ივნისს ციფრული ტექ-ფესტივალი aTech Restart იწყება და 21 ივნისამდე გაგრძელდება. ფესტივალი აჭარაბეთის ინიციატივითა და ფინანსური მხარდაჭერით, Startup Grind Tbilisi Georgia-სთან ერთად იმართება. ტექ-ფესტივალის თემაა "ტექნოლოგიური ადაპტაცია ახალ რეალობასთან".
აჭარაბეთი კოპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში მუდმივად ახორციელებს ინვესტიციას აღნიშნული დარგის განვითარებისთვის საქართველოში. მისთვის მნიშვნელოვანია ინოვაციების და ტექნოლოგიური განვითარების მხარდაჭერა.
აღსანიშნავია, რომ ფესტივალის ფარგლებში გაიმართება ტექ-ჰაკათონი, სადაც მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ, წარმოადგინონ ინოვაციური იდეა და ამ იდეის ტექნოლოგიური გადაწყვეტა იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა გავერთოთ მომავალში თანამედროვე ტექნოლოგიების დახმარებით.
ჰაკათონზე რეგისტრაცია უკვე 100-მდე გუნდმა გაიარა, გამარჯვებულებისთვის კომპანია აჭარაბეთმა დამატებით 20 000-ლარიანი საპრიზო ფონდი გამოყო, გამარჯვებული გუნდი ასევე დამატებით სტარტაპ გრაინდის რეგიონალურ კონფერენციაზე შეძლებს კომპანიის წარდგენას და სილიკონ ველის ინვესტორებთან შეხვედრას.
18-19 ივნისს ფესტივალზე 12 მომხსენებელი წარდგება: