- წულუკიანი: პენიტენციურის 780 თანამშრომელი საპატიმროებში იცხოვრებს და ტერიტორიას არ დატოვებს.
დღის მთავარი ჰედლაინი ქართულ მედიაში
საქართველოში კარანტინი გამოცხადდა
დღის ფრაზა:
"ამ კითხვას რამოდენიმეჯერ იმეორებთ, ჩემთვის ესეც პოპულიზმია"
საქართველოს პრემიერ-მინისტრს, გიორგი გახარიას სწრაფ ტესტებთან დაკავშირებით ჟურნალისტების კითხვები პოპულიზმად მიაჩნია. მისი აზრით, ზოგიერთი პოლიტიკოსი მედიასთან ერთად აჩენს მოლოდინს, რომ სწრაფი ტესტების შემოსვლის შემდეგ მედიკოსები გამოვლენ ქუჩაში და დაიწყებენ მასობრივ ტესტირებას, რაც სიცრუეა. მან აღნიშნა, რომ ის, რაც მედიაში სწრაფ ტესტებთან დაკავშირებით ხდება "ჩვეულებრივი პოლიტიკური მანიპულირებაა".
დღის კარგი ამბავი
საქართველოში კორონავირუსისგან 20 პაციენტი გამოჯანმრთელდა. ისინი საავადმყოფოებს უახლოეს მომავალში დატოვებენ.
ამბავი, რომელმაც გაგვაღიმა
ინდოელი პოლიციელი "კორონავირუსის ჩაფხუტით" მოქალაქეებს უხსნის, რომ სახლში დარჩნენ.
ქალაქ ჩენაის ინსპექტორი, რაჯეშ ბაბუ ქუჩაში სპეციალურად დამზადებულ "კორონავირუსის ჩაფხუტს" ატარებს. ჩაფხუტს წითელი ეკლები აქვს მიმაგრებული და COVID-19-ის მიკროსკოპულ გამოსახულებასაა მიმსგავსებული.
დღის სასარგებლო ინფორმაცია
თუ სამედიცინო სფეროს მუშაკი ხართ და თბილისში ცხოვრობთ IT სპეციალისტი გიორგი გიორგაძე სამსახურში დილის 9 საათიდან შუადღის 12 საათამდე უფასოდ წაგიყვანთ. გიორგიმ On.ge-სთან საუბრისას აღნიშნა, რომ ამ ფორმით სურს მისი პატივისცემა გამოხატოს და ექიმების ყოველდღიურობა შეამსუბუქოს. მისი თქმით, დღევანდელმა რეალობამ ყველას დაანახა, რომ ექიმები ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი და საჭირო სფეროს წარმომადგენლები არიან.
ერთად თავმოყრილი რეკომენდაციები:
ნახეთ წინა შეჯამებები: