ვმოქმედებთ კანონით — შსს პასუხი აქციის მონაწილეებისთვის შეშის წართმევაზე
შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურის ინფორმაციით, პოლიციელების ქმედება კანონიერია, როცა ისინი აქციის მონაწილეებს შეშასა და კასრებს ართმევენ. On.ge უწყებიდან ამ პასუხის მიღებას დაახლოებით საათნახევარი ცდილობდა.
პრესსამსახურის მიერ მოწოდებული ინფორმაციაში დაკონკრეტებული არაა, რომელი მუხლები აძლევს პოლიციელს უფლებას დეპუტატებსა და აქციის მონაწილეებს შეშისა და კასრების გადატანა შეუზღუდოს.
კიდევ ერთი ინციდენტი რამდენიმე წუთის წინ მოხდა. პარლამენტის დეპუტატებს, ირმა ნადირაძესა და გიორგი კანდელაკს პოლიციის რამდენიმე თანამშრომელმა არ მისცა შეშის რამდენიმე ნაწილის პარლამენტამდე მიტანის უფლება. მათ პოლიციელებმა გზა გადაუკეტეს და არც დეპუტატის თხოვნა დააკმაყოფილეს ეთქვათ მათთვის სახელი და გვარი.
ოპოზიციამ და მათმა მხარდამჭერებმა აჭარის უმაღლესი საბჭოს ჭიშკარზე ბოქლომი ჩამოკიდეს. გარდა ამისა, ბოქლომები დაადეს პარლამენტის თავმჯდომარის, არჩილ თალაკვაძისა და დეპუტატ მიხეილ ყაველაშვილის ბიუროს ოფისებს. "დაბოქლომებულია" ასევე მთავრობის კაცელარია, პროკურატურა და პრეზიდენტის რეზიდენცია.