პატრიოტთა ალიანსის წევრები უახლოეს დღეებში მოსკოვში ჩავლენ
ფოტო: ირმა ინაშვილი / Facebook
პატრიოტთა ალიანსის წევრები უახლოეს დღეებში რუსეთში ჩავლენ. ამის შესახებ პარტიის ლიდერმა ირმა ინაშვილმა ფეისბუქზე დაწერა. ირმა ინაშვილი დარწმუნებულია, რომ "მეგობრების ვიზიტი მოსკოვში ჩვენს სამშობლოს საგრძნობ და ჩვენი მტრებისთვის შესაშურ სიკეთეს მოუტანს". პატრიოტთა ალიანსის ყრილობაზე ისიც ითქვა, რომ "ერთადერთი გზა ადა მარშანიას მოსკოვში გაშვებაა".
"არ დავმალავ, ეს დღეები უკიდურესად დაძაბული შრომის დღეები იყო. ჩვენ ჩვენი წილი ვიშრომეთ, რომ ვითარება განმუხტულიყო და უდაოდ კმაყოფილი ვარ, რომ ჩვენმა შრომამ პირველი ნაყოფი გამოიღო. ჩვენი გუნდის წევრები უახლოეს დღეებში ჩავლენ მოსკოვში. თქვენ იცით, რომ ვიზების გაუქმებაზეც ვიყავით შეთანხმებული, ჩვენი ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანი, ბევრი სხვა სასიკეთო ინიციატივაც ძალზედ პოზიტიურად განიხილებოდა. პროვოკატორებმა ქვეყანა უკან დახიეს და ეს პირველად არ ხდება... მაგრამ გამოსავალს, ღვთის წყალობით, კვლავ მოვძებნით", — დაწერა ირმა ინაშვილმა.
ირმა ინაშვილი რუსეთის პრეზიდენტის გადაწყვეტილებამ "გაახარა". მან პუტინის მიერ სანქციების დაწესებაზე უარს "ძალზედ ღირსეულ და დროული კომენტარი უწოდა".
პირველი შემთხვევა არ არის, როცა პატრიოტათა ალიანსი რუსეთის დუმის დეპუტატებთასნ რუსეთში შეხვედრებს მართავს. პარტია პრორუსული განცხადებებითაც გამოირჩევა.