გორის მერის გადადგომის მოთხოვნით მანიფესტი შეიქმნა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრი
მოქალაქეები გორის მერის, კონსტანტინე თავზარაშვილის გადადგომას მოითხოვენ. შესაბამისი მოთხოვნით მანიფესტი უკვე შეიქმნა. ამ დროის მონაცემებით, მანიფესტს ხელს 392 ადამიანი აწერს.
მანიფესტის ავტორის პოზიციით, გორის მერის სკანდალურმა განცხადებამ, რომელშიც მან საქართველო ომის დაწყებაში დაადანაშაულა, საზოგადოებისა და პოლიტიკოსების გაღიზიანება გამოიწვია.
გორის მერის განცხადებები, 10 ოქტომბერს აქცია-პერფორმანსით გააპროტესტეს. მოძრაობა რუსეთი ოკუპანტიას წევრებმა გორის მერიასთან ფუნა და საკენკი მიიტანეს. აქციის მონაწილეების განცხადებით, მერმა ბოდიში უნდა მოიხადოს ან გადადგეს.
გორის მერმა რასისტული განცხადებაც გააკეთა და ამერიკის შეერთებული შტატების იმჟამინდელი სახელმწიფო მდივანი, კონდოლიზა რაისი "ზანგად" მოიხსენია.
"საქართველომ დაიწყო ეს ნაწილი ამ საომარი ვითარების. ეს არის ყველასთვის ცნობილი და ოფიციალური ვერსია", — განაცხადა ზურაბიშვილმა.
რაც შეეხება ნინო ბურჯანაძეს, მას მიაჩნია, რომ ომის დაწყებაში დამნაშავე საქართველოს ექსპრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილია.