ირაკლი კობახიძე: "[ბაჩიაშვილის საქმეზე] მგონია, რომ ყველა ხელმისაწვდომი მასალა აუცილებლად უნდა გასაჯაროვდეს"
"[ბაჩაშვილის საქმეზე] მგონია, რომ ყველა ხელმისაწვდომი მასალა აუცილებლად უნდა გასაჯაროვდეს", — ამის შესახებ ოცნების პრემიერმინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ "რუსთავი 2-ის" ეთერში განაცხადა. მისი თქმით, "რატომ დაიწყო [ჩხუბი], როგორ დაიწყო, რა იყო მიზეზი, ეს ყველაფერი უნდა დაადგინოს გამოძიებამ".
"მგონია, რომ ყველა ხელმისაწვდომი მასალა აუცილებლად უნდა გასაჯაროვდეს. პირველადი განცხადება გაკეთდა პენიტენციური სამსახურის მხრიდან, საუბარი იყო იმაზე, რომ მოხდა ჩხუბი ორ პატიმარს შორის, დანარჩენი უნდა დაადგინოს გამოძიებამ. გამოძიებაც არის დაწყებული, ამიტომ მე გამიჭირდება რაიმე კონკრეტული კომენტარის გაკეთება. ყველაფერი მნიშვნელოვანია, რატომ დაიწყო, როგორ დაიწყო, რა იყო მიზეზი, ეს ყველაფერი უნდა დაადგინოს გამოძიებამ", — განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
14 ივლისს გავრცელდა ინფორმაცია, რომ თანაინვესტირების ფონდის ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ბაჩიაშვილი გლდანის ციხეში სცემეს. NEWS.On.ge-ს თავდაპირველად ბაჩიაშვილის ადვოკატმა, დავით ჯანდიერმა დაუდასტურა, რომ ის ნაცემი იყო. როგორც მან განგვიცხადა, ბაჩიაშვილი ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში იყო მოთავსებული. კლინიკა "ვივამედის" კლინიკური დირექტორის, ზურაბ ჩხაიძის განცხადებით, ბაჩიაშვილი პარასკევს, 11 ივლისს, კლინიკაში სხეულის სხვადასხვა დაზიანებით შეიყვანეს. მისი თქმით, ბაჩიაშვილს ასევე აღენიშნებოდა ღია ჭრილობები თავის არეში. ჩხაიძის ცნობით, ბაჩიაშვილი კლინიკაში გადაყვანიდან რამდენიმე საათში უკან, ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში დააბრუნეს.