შსს-ს ცნობით, ნიკა მელია ადმინისტრაციული წესით, პოლიციელის სიტყვიერ შეურაცხყოფისთვისაა დაკავებული
ფოტო: Facebook / ნიკა მელია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცნობით, კოალიცია ცვლილებებისთვის ერთ-ერთი ლიდერი, ნიკა მელია სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის სიტყვიერი შეურაცხყოფისთვის დააკავეს. შსს-ზე დაყრდნობით სამთავრობო ტელეკომპანია იმედი ავრცელებს ინფორმაციას.
"ნიკა მელია სამართალდამცველების მიერ დაკავებულია საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლის საფუძველზე, რაც გულისხმობს სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის სიტყვიერ შეურაცხყოფას ან/და სხვაგვარი შეურაცხმყოფელი ქმედების განხორციელებას სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს ან სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებასთან დაკავშირებით.
ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის საქმის განხილვისა და შესაბამისი გადაწყვეტილების მიღების მიზნით, ნიკა მელია კანონით დადგენილი წესით წარედგინება სასამართლოს", — აცხადებს შსს.
შეგახსენებთ, რომ კოალიცია ცვლილებისთვის ერთ-ერთი ლიდერი, ნიკა მელია 29 მაისს, საღამოს, ლისის ტბის ასახვევთან დააკავეს.
მელიას ადვოკატმა, გიორგი კონდახიშვილმა "ტვ პირველთან" საუბრისას განაცხადა, რომ პოლიტიკოსი პოლიციის ეკიპაჟმა გააჩერა ლისის ტერიტორიაზე და ახსნა-განმარტების გარეშე დააკავეს.
"ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიდიოდა გადაცემაში გადაცემაში მონაწილეობის მისაღებად. გადააყენა საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟმა და შემდგომ უკვე ყოველგვარი ახსნა-განმარტების გარეშე რამდენიმე პოლიციელმა, მათ შორის კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლებმა ძალისმიერი მეთოდებით დააკავეს და ყოველგვარი ახსნა-განმარტების წაიყვანეს გაურკვეველი მიმართულებით. გაუგებარია რასთან არის ეს დაკავშირებული, რადგან მას არცერთ საქმეში აღკვეთის ღონისძიება შეცვლილი არ აქვს და რაშთან არის მისი დაკავება დაკავშირებული ჩემთვის უცნობია. ფაქტობრივად მოიტაცეს. აგრესიულად და ახსნა-განმარტების გარეშე მოქმედებდნენ," — განაცხადა გიორგი კონდახაშვილმა.