თეა წულუკიანი ბადრი ჯაფარიძის საქმეს, კომისიაში არ გამოცხადების გამო, პროკურატურას გადასცემს
ენმ-ს ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელ დროებით კომისიის თავმჯდომარე, თეა წულუკიანი კოალიცია "ძლიერი საქართველოს" ერთ-ერთი ლიდერის, ბადრი ჯაფარიძის საქმეს, ენმ-ს ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელ დროებით კომისიაში არ გამოცხადების გამო, პროკურატურას გადასცემს. ამის შესახებ წულუკიანმა კომისიის დღევანდელი სხდომის დაწყების წინ განაცხადა.
25 მარტს კომისიაში არ გამოცხადდა ასევე კოალიცია "ძლიერი საქართველოს" კიდევე ერთი ლიდერი მამუკა ხაზარაძე. წულუკიანმა მისი საქმეც პროკურატურას გადასცა შესასწავლად. შეგახსენებთ, რომ აღნიშნულ კომისიაში არ გამოცხადება სისხლს სამართლის დანაშაული ადა 1 წლამდე პატიმრობას ითვალისწინებს.
ცნობისათვის ენმ-ს ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელმა დროებითმა საგამოძიებო კომისიამ კოალიცია ძლიერი საქართველოს ლიდერები მამუკა ხაზარაძე და ბადრი ჯაფარიძე გამოკითხვაზე შპს მაგნატის საქმეზე დაიბარა.
შეგახსენებთ, რომ აღნიშნულ კომისიაში არ გამოცხადება სისხლს სამართლის დანაშაულია და 1 წლამდე პატიმრობას ითვალისწინებს.